Historie na internetu
  

abcHistory.czInstituce › Orgány současné státní správy

Orgány současné státní správy


Které státní instutice se starají o kulturní dědictví?

Ministerstva, památkové ústavy a další státní orgány, do jejichž gesce spadá ochrana památek a činnost související s péčí o historické dědictví. Přehled relevantních institucí.
  www.pvtnet.cz

Oficiální prezentace ústavu. Základní informace o ústavu, výroční zprávy, přehled objektů ve správě ústavu včetně základních informací a mapy: Státní zámek Benešov nad Ploučnicí, Státní zámek Duchcov, Státní zámek Velké Březno, Státní zámek Jezeří, Státní hrad Grabštejn, Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě (Most), Muzeum lidové architektury v Zubrnicích (Zubrnice), Státní zámek Stekník, Kulturní památka zámek Doksany, Národní kulturní památka hora Říp (Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na Řípu). Česky.

  www.pamol.cz

Oficiální prezentace ústavu. Základní informace o ústavu, správa státních hradů Bouzov a Šternberk. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.mkcr.cz

Oficiální stránky ministerstva, které je ze zákona ústředním orgánem státní správy pro památky na území České republiky, muzea, galerie, umění, knihovny, film; v jeho péči je regionální či národnostní kultura apod. Provádí registrace církví a náboženských společností, dbá na dodržování autorského zákona. Základní informace o činnosti ministerstva, aktuální informace z kultury, granty, legislativa a související informace. Česky, anglicky.

  www.pvnet.cz

Oficiální stránky Památkového ústavu v Ústí nad Labem. Základní informace, útvary stavu, objekty ústavu, výroční zprávy. Česky.

  www..vscr.cz

Sekce oficiálních stránek Vězeňské služby České republiky (VS ČR) - Institutu vzdělávání VS ČR. Knihovna elektronických textů. Nejstarší české věznice a trestnice; Vězeňství ve střední Evropě v letech 1945-1955; Časopis Historická penologie ve formátu PDF a další texty. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí webu Institutu (tiskové zprávy, legislativa, časopis České vězeňství, statistiky a jiné). Česky.

  pamatky.praha-mesto.cz

Sekce oficiálního informačního serveru hlavního města Prahy. Aktuální informace; informace o činnosti Komise rady hlavního města Prahy (KHMP), odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Magistrátu; seznam Národních kulturních památek, seznam nemovitých kulturních památek, seznam městských památek, památkově chráněná území, mapy památkově chráněných území, základní údaje o Pražské památkové rezervaci, fotoarchiv, pasporty, artotéka, odkazy na související stránky. Česky, anglicky, německy.

  www.npu.cz

Oficiální stránky Ústavu, který je odbornou organizací státní památkové péče. Ústav vznikl splynutím dřívějších odborných organizací státní památkové péče. Základní informace o Ústavu, přehled pracovišť NPÚ, výroční zprávy, aktuální události, povolení k restaurování, nemovité památky, chráněná území, publikační činnost, předpisy a pokyny; informace, dokumenty a události vztahující se k realizaci památkové péče na území republiky; zpřístupněné památky, průzkumy a další související informace. Odkazy na vybrané oborové weby. Česky.