Historie na internetu
  

Aktuální podrubriky

rešerše webu


 Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu

Text nevzniká sám od sebe

Rešerše: abcHistory.czBadatelské pomůcky a dokumentySlovníky › Zeměpisné


www.mmh.cz

Sekce privátních stránek (Milan M. Horák). Pomůcka pro snazší orientaci v českých a latinských zeměpisných ekvivalentech uváděných pro jednotlivá místa. Česko-latinský převodník názvů. Česky.

www.libri.cz

Elektronická verze stejnojmenné knihy z cyklu KDO BYL KDO, vydané nakladatelstvím Libri. Obsáhlá encyklopedie a bibliografický slovník. Česky. Summary v angličtině a němčině.

www.mzv.cz

Encyklopedie států a území světa přístupná na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR. Výběr zemí dle kontinentů a jejich částí, nebo z abecedně řazeného přehledu. Pro jednotlivé státy jsou publikovány základní geopolitické informace, mapa a dále jsou dle možností zpřístupněny sekce: cestování, kontakty na diplomatické mise, politika, ekonomika a vzájemné vztahy, média, zajímavosti a krajané. Doplňováno aktualitami ze zastupitelských úřadů. Česky.


www.libri.cz

Fulltextová verze stejnojmenné knihy Františka Honzáka a Marka Pečenky na stránkách nakladatelství Libri. Internetová databáze. Současné mezinárodně uznávané státy a státní útvary 20. století včetně zaniklých, koloniálních, sporných, okupovaných, separatistických a dalších území s tabulkami představitelů. Možné vstoupit také přímo na stránky nakladatelství Libri. Česky.

www.cia.gov

Rozsáhlý veřejný informační program USA realizovaný agenturou CIA, jehož výsledkem jsou každoročně publikované roční zprávy o aktuální situaci a stavu jednotlivých zemí této planety: geografické informace, mapy, podnebí, sociální struktura obyvatelstva, politická situace, ekonomika, průmysl, komunikace, doprava, armáda a různé informace národního i nadnárodního charakteru. Přehledné vyhledávání, nápověda. Odkaz na související stránku s aktuálním přehledem členů vlád všech států světa. Anglicky.

www.mmh.cz

Sekce privátních stránek (Milan M. Horák). Pomůcka pro snazší orientaci v českých ekvivalentech pro zeměpisné názvy míst celého světa. Ženeva = Geneve; Kalkata = Calcutta; Neapol = Napoli a podobně. Česky.

www.soalitomerice.cz

Sekce stránek státního oblastního archivu v Litoměřicích. Lexikon zahrnuje území dnešního Ústeckého a Libereckého kraje, resp. současných okresů Česká Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec n. N., Litoměřice, Louny, Liberec, Most, Semily, Teplice, Ústí n. L. s malým přesahem do okresu Karlovy Vary. Česko-německý slovník obcí rozšířený o další údaje, které zařazují obce do kontextu veřejné, církevní a vrchnostenské správy: Obsahuje český úřední název, německý úřední název, obecní úřad k roku 1992, okres k roku 1992, okres k roku 1930, soudní okres k roku 1930, římskokatolický farní úřad k roku 1949, panství k roku 1848. Česky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.mmh.cz

Sekce privátních stránek (Milan M. Horák). Pomůcka pro snazší orientaci v českých a německých zeměpisných ekvivalentech uváděných pro jednotlivá místa. Česky, německy.