Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czSkanzeny, archeoparky › Ústecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.vetrny-mlyn-svetlik.com

Oficiální prezentace jednoho z největších dochovaných větrných mlýnů v České republice (Horní Podluží okr. Děčín). Světlík je jediným mlýnem holandského typu s dochovaným technickým vybavením na území Čech. Základní údaje, historie mlýnu, technický popis, obnova mlýna po roce 2000, biografie, lokalizace. Česky, anglicky.

www.zoopark.cz

Podkrušnohorský Zoopark Chomutov - sekce oficiálních stránek s prezentací skanzenu. Ahníkovský zámek; germánská a slovanská stavení ze 7. století; historický statek; větrný mlýn; roubenka ze Soběnic. Informace pro návštěvníky, kalendář akcí, safari. Přes menu je možné vstoupit do dalších stránek webu Zooparku. Česky.

www.zubrnice.cz

Oficiální stránky – Muzeum lidové architektury Zubrnice. Soubor hodnotné zástavby lidové architektury v kopcovité krajině Českého středohoří, kde vedle sebe stojí stavby roubené, hrázděné i zděné. Informace o jednotlivých objektech: Statek č.p.61, Studna, Kostel, Špýchar, Obchůdek, Škola, Mlýn Týniště 27. Novinky, kalendář akcí. Česky.

www.muzeumlouny.cz

Prezentace skanzenu na stránkách muzea v Lounech. Skanzen vznikl jako součást výzkumného archeologického programu. Informace pro návštěvníky, otevírací doba, fotogalerie. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku