Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czSkanzeny, archeoparky › Středočeský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.polabskemuzeum.cz

Sekce stránek Polabského muzea, věnovaná skanzenu v Přerově nad Labem. Expozice „Lid a lidová kultura středního Polabí 18.–20. století“. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, virtuální průvodce expozicí, mapa skanzenu, fotogalerie, historie skanzenu. Přes menu lze vstoupit do dalších rubrik webu Polabského muzea. Česky.

www.webnode.cz

Oficiální prezentace skanzenu. Expozice: objekt lehkého opevnění vzor 37/B2-80z – jeden z mála zachovaných objektů tzv. Pražské čáry, budované před druhou světovou válkou; expozice Vnější obrany Prahy (VOP) = Pražská čára; dobová bojová technika. Základní informace pro návštěvníky, dopravní přístupnost, fotogalerie. Česky.

www.vmp.cz

Sekce oficiálních stránek Hornického muzea Příbram; prezentace pobočky muzea. Muzeum vesnických staveb středního Povltaví. Základní informace o muzeu v přírodě, fotografie objektů a doplňující texty. Informace pro návštěvníky, otevírací doba, aktuality. Přes menu lze vstoupit do dalších sekcí webu. Česky, anglicky, německy.

www.solvayovylomy.cz

Skanzen Solvayovy lomy – online prezentace společnosti Barbora. Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém Krasu (Český Kras) – Skanzen Solvayovy lomy leží asi 20 km západně od Prahy (nedaleko hradu Karlštejn), vybudován ve zrušeném vápencovém lomu, známým pod jmény „U Paraplete“ nebo „Na stydlých vodách“. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, aktuality, fotogalerie, historie, exponáty, kalendář akcí, historické podzemní lokomotivy (muzeum). Česky.

www.chrustenicka-sachta.cz

Oficiální stránky Spolku pro záchranu hornických památek věnované stejnojmenné důlní expozici. Historie Chrustenického železnorudného dolu, expozice (důlní expozice, expozice o lomech Amerika – Mořina, jízda důlním vlakem), fotogalerie. Česky.

www.mayrau.wz.cz

Oficiální prezentace skanzenu ve Vinařicích u Kladna. Expozice hornictví. Historie jámy/dolu Mayrau, fotogalerie, kalendář akcí, aktuality, otevírací doba. Česky, anglicky.

www.kolin.cz

Prezentace skanzenu na oficiálních stránkách Regionálního muzea v Kolíně. Informace pro návštěvníky, historie skanzenu, kalendář akcí, expozice (stodola z Durdic, špýchar z Hrádku, špýchar z Budče, chalupa s roubeným špýcharem z Budče, statek z Týřovic, stodola ze Želejova, kovárna ze Starého Bydžova). Česky.

www.hrad-cervenyujezd.cz

Oficiální prezentace privátní stavby z let 2001–2002. Záměrem stavitelů bylo „postavit historizující objekt, vycházející z tradičních řemeslných postupů a odpovídající nárokům současnosti“. Aktuality, kalendář akcí, nabídka služeb. V objektu se nalézá muzeum a skanzen českého venkova. Každodenní venkovský život v období 17.–poč. 20. století: dílny tradičních řemesel (kovářství, mlynářství, pekařství, řezbářství, bednářství, řeznictví, kolářství, brusičství, ševcovská dílna), obytné světničky z různých krajů (Podkrkonoší, Chodsko, Litomyšlsko, Morava, Slovensko, Chebsko) vybavené malovaným nábytkem, selskými kroji a dalšími předměty lidové kultury. Některé vystavené exponáty jsou zároveň prodejné. Česky, anglicky, německy.

www.volny.cz

Prezentace skanzenu výroby dřeveného uhlí. Dřevěné uhlí, historie pálení na Křivoklátsku, nabídka prohlídek pro návštěvníky (ukázky typů milířů, nářadí, pomůcek a vybavení k práci a životu uhlíře; ukázky souvisejících řemesel). Historické kořeny pálení dřevěného uhlí; stavba dřeva a stromu; historická a současná skladba lesa; podmínky pro pálení milíře; tipy milířů (milíř ležatý, stojatý); život uhlíře; rozebírání milíře; typy pecí (pece karbonizační a Retortní). Kalendář akcí. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku