Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czSkanzeny, archeoparky › Královéhradecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.villanova.cz

Oficiální stránky střediska experimentální archeologie ve vsi Uhřínov pod Deštnou. Hlavním cílem střediska je vybudování středověkého skanzenu, věrné kopie české vesnice z období středověku (12.–14. stol.). Experimentální výzkum, výuka, kalendář akcí, projekty, informace pro návštěvníky skanzenu, plán skanzenu a popis (proutěná polozemnice, roubená polozemnice, chlebová pec, sušárna ovoce, bylinná zahrádka, kovárna, chlévy, stodola, kurník, hrnčířská dílna, ovocný sad, milířiště, bedněný dům). Česky, anglicky, německy, francouzsky.

www.krnovice.cz

Oficiální stránky krňovického skanzenu. Aktuální informace o výstavbě, informace pro návštěvníky, otevírací doba, informace o expozici (roubené dřevostavby, historické stavby, stavitelství ze dřeva či z opuky, pohony zemědělských a dílenských strojů, zemědělská technika, historická motorová vozidla, krajové odrůdy ovocných dřevin, objekt bývalé lednice u restaurace v Krňovicích sloužící pro přechovávání ledu), dopravní spojení, přehled služeb. Česky.

www.cestovatel.cz

Oficiální prezentace stejnojmenného projektu na stránkách spolupracující společnosti Bacrie – přátelé živé historie. Malý sídelní areál s obytnými budovami z dob počátků civilizace; výrobní zařízení, kultovní areál a pohřebiště. Základní informace o projektu, informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, fotogalerie. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku