Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czSkanzeny, archeoparky › Jihomoravský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.neradova.com

Stručná historie zaniklé vesnice na webu slavonického rekreačního domu. – Pfaffenschlag (někdy též Vesnice farářova či Bobovec) je středověká vesnice, která zanikla roku 1423 při jedné z prvních „spanilých jízd“ husitských válečníků. Do dnešních dnů se zachovaly jen kamenné obvodové zdi jednotlivých stavení. I ty však byly teprve na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století objeveny pod nánosy zeminy a lesních porostů. Dnes jsou v rekonstruované podobě přístupné turistům. Pfaffenschlag leží asi 4 kilometry západně od města Slavonice.

Levné a příjemné ubytování najdete přímo v historickém centru města Slavonice, kde ho nabízí Rekreační dům Slavonice. Hezké pobyty v oblasti Česká Kanada poskytuje také Penzion Klondike . Více na webu www.Neradova.com.


www.nulk.cz

Oficiání prezentace skanzenu na stránkách Národního ústavu lidové kultury (NÚLK). Informace pro návštěvníky. Jednotlivé areály: Moravské Kopanice (roubené stodoly a usedlosti), Luhačovické Zálesí (selské usedlosti, stodoly, sušírny), Nová Lhota (areál vodních technických staveb: vodní pila, část čerešníkovy mlýny), areál vinohradnických staveb (lisovna, sýpka a sklep), areál lučního hospodářství (skupina seníků z Javorníka), areál staveb z Horňácka (kovárna, selská usedlost, stodola). Česky.

www.povetrnik.cz

Zájmové stránky Kruhu přátel Technického muzea v Brně (TMB). Větrné mlýny v českých zemích. Historie větrných mlýnů, konstrukce, způsob mletí, lidé (krajánci, vyprávění posledního mlynáře, mlynářské rody aj.), přehled větrných mlýnů na území ČR, interaktivní mapa, zajímavosti, fotografie. Česky.

www.vetrnymlyn.cz

Oficiální prezentace mlynářských prostor a restaurace na Znojemsku. Historie mlynářství v Čechách, fotogalerie, informace pro hosty. Česky.

www.cestovatel.cz

Oficiální prezentace stejnojmenného projektu na stránkách spolupracující společnosti Bacrie – přátelé živé historie. Základní informace o projektu, informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, fotogalerie. Česky.

www.isarno.com

Oficiální prezentace osady v Letovicích na Jižní Moravě. Keltská osada postavená dle dochovaných materiálů, živá zvířata a dobový život. Základní informace pro návštěvníky, kalendář akcí, nabídka programů, fotogalerie. Česky.

www.orechov1945.cz

Oficiální stránky největšího vojenského muzea svého druhu v ČR s rozlohou 5 hektarů. Provozovatel: Sekce vojenské historie neziskového občanského sdružení Společnost Renata. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, novinky, kalendář akcí, vojensko-historický skanzen (Armáda České republiky - AČR, Československá lidová armáda - ČSLA, město Brno - osvobození), seznam vystavované techniky, bazar. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku