Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czSkanzeny, archeoparky › Jihočeský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.neradova.com

Stručná historie zaniklé osady na slavonickém ubytovacím webu. – Pfaffenschlag (případně Vesnice farářova či Bobovec) byla středověká vesnice, zaniklá roku 1423 při jedné z prvních husitských „spanilých jízd“. Do dnešních dnů se zachovaly jen kamenné obvodové zdi jednotlivých stavení Pfaffenschlagu. I ty však byly pod nánosy zeminy a lesních porostů objeveny teprve na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století. Dnes jsou v rekonstruované podobě přístupné turistům. Torzo Pfaffenschlagu leží asi 4 kilometry západně od města Slavonice.

Levné a příjemné ubytování najdete přímo v historickém centru města Slavonice, kde ho nabízí Rekreační dům Slavonice. Hezké pobyty v oblasti Česká Kanada poskytuje také Penzion Klondike . Více na webu www.Neradova.com.


www.archeopark-netolice.cz

Oficiální prezentace archeoparku Na Jánu v Netolicích, který je první jihočeskou archeologickou památkou, prezentovanou moderní formou přímé rekonstrukce. Zaměření: období raného středověku českých dějin. Umístění: Akropole starého přemyslovského hradu Netolice, původně jedno z hlavních center knížecí přemyslovské správy jižních Čech od 10. do poloviny 13. století. Základní informace pro návštěvníky, kalendář akcí, virtuální prohlídka hradiště, historie hradiště, archeologický výzkum, turistické zajímavosti v okolí. Česky, anglicky, německy.

www.cestovatel.cz

Prezentace skanzenu na oficiálních stránkách muzea českého Pootaví. Nejstarší a jedinečný dochovaný vodní mlýn v Čechách, nedaleko Strakonic. Základní informace o technické památce, fotografie, informace pro návštěvníky. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku