Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czSudety › Bavorské pohraničí

Pohraničí ČR – Šumava, Český les a okolíAktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


Max von der Grün

Po více než 40 letech vychází v češtině slavný německý román, připomínající útoky proto německým antifašistům v Sudetech mezi roky 1933 až 1945

Číst celý článek ... ››


Dva dopisy Pospíšilovi a Sudety 1938

Max von der Grün, mezinárodně uznávaný německý spisovatel a člen PEN klubu, vzpomíná na své dětství, které prožil na Tachovsku. – V pohnuté době třicátých let 20. století, kdy nacistická ideologie měnila dějiny i charakter lidí. Max von der Grün vzpomíná na pohnuté události té doby v autobiografickém románu Dva dopisy Pospischielovi, který v těchto dnech přichází na knihkupecké pulty.

Číst celý článek ... »

www.cernosin.cz

   Příspěvek k dějinám malého města v západočeském pohraničí. Diplomová práce (Oxana Joklová) z roku 1973. Obsáhlá studie na stránkách obce. Česky.

www.hdbg.de

Oficiální prezentace bavorské zemské výstavy, pořádané během roku 2007 po d názvem „Bavorsko - Čechy: 1500 let v sousedství“. Základní informace, přehled exponátů, muzejní pedagogika, historie regionu (texty, fotodokumentace) česko-německá architektura a umění. Česky, německy.

www.stara-sumava.cz

Historické pohlednice Železnorudska, Prášilska, Modravska, Povydří, Kašperských hor, Kvildska, Strážecka, Stožce, Boubína, Volarska, Trojmezenska a okolních míst. Česky.

www.737thtankbattalion.org

Privátní pamětnické stránky vojáků US Army, kteří se podíleli na osvobození západního pohraničí Československa. Základní informace o cestě po vylodění (Francie > Lucembursko > Německo > okupované Československo), dobové fotografie (u některých komparace s dnešním stavem), mapy. Borová Lada, Vimperk, Volary, Chlum. Anglicky.

www.cbvk.cz

Studie a medailony s ukázkami německé lyriky, lyrických črt v próze a jiného čtení ze Šumavy v originálním veršovém znění a překladech. Práce vznikající od roku 1990 byla realizována v rámci grantu Ministerstva kultury ČR a zahrnuje autory pocházející ze Šumavy v jejím širším přeshraničním vymezení a další autory zabývající se danou tématikou od středověku až po současnost. Průběžně doplňované dílo obsahuje v současné době údaje o 510 autorech a je tvořeno více než 1300 ukázkami, biografickými daty, medailony, bibliografickými odkazy, 1800 ilustracemi v obrazové příloze, případně vysvětlivkami a slovníčky nářečních výrazů, to vše s možností plnotextového vyhledávání. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku