Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czSudety › Horní Dunaj

Pohraničí ČR – Vitorazsko a jih ČechAktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítříwww.cetviny.cz

Oficiální stránky Cetvin (německy Zettwing) z katastru obce Dolní Dvořiště. Základní informace o historii prostoru Cetvin, odsun německého obyvatelstva, současnost, zajímavá místa v oblasti. Základní informace o činnosti občanského sdružení Cetviny-Zettwing, kalendář akcí, odkazy na další internetové stránky. Česky, anglicky, německy.

www.ckrumlov.cz

Sekce stránek Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov. Historie regionu Vyšebrodsko, zaniklá farnost Kapličky, zaniklá farnost Rychnůvek a jiné. Základní informace a dobové fotografie. Česky.

www.stara-sumava.cz

Historické pohlednice Železnorudska, Prášilska, Modravska, Povydří, Kašperských hor, Kvildska, Strážecka, Stožce, Boubína, Volarska, Trojmezenska a okolních míst. Česky.

www.ceskatelevize.cz

  Sekce oficiálních internetových stránek České televize. Internetové vysílání ČT. Dokument o osudech lidí ze zaniklé šumavské, respektive novohradské vesnice (Pohoří / Buchers im Böhmerwald), která byla součástí pěti různých zemí. Vysídlení a návraty. Česky.

www.cbvk.cz

Studie a medailony s ukázkami německé lyriky, lyrických črt v próze a jiného čtení ze Šumavy v originálním veršovém znění a překladech. Práce vznikající od roku 1990 byla realizována v rámci grantu Ministerstva kultury ČR a zahrnuje autory pocházející ze Šumavy v jejím širším přeshraničním vymezení a další autory zabývající se danou tématikou od středověku až po současnost. Průběžně doplňované dílo obsahuje v současné době údaje o 510 autorech a je tvořeno více než 1300 ukázkami, biografickými daty, medailony, bibliografickými odkazy, 1800 ilustracemi v obrazové příloze, případně vysvětlivkami a slovníčky nářečních výrazů, to vše s možností plnotextového vyhledávání. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku