Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czSudety › Dolní Dunaj

Pohraničí ČR od města Slavonice po BřeclavAktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


Česká Kanada a Slavonice

Kniha historických příběhů a zároveň velké množství turistických tipů na výlety po Trojmezí, Slavonicích a České Kanadě. V knize je přehledně zpracováno osidlování jižní části českého pohraničí a severu Rakouska (Vitorazsko, Waldviertel, Novobystřicko, Landštejn…), růst německého živlu v oblasti a budování jedinečného protestantského města Slavonice. Své místo zde mají také čeští Husité a samozřejmě i Valdenští, prchající do Čech před rakouskou inkvizicí. Kapitoly zaměřené na 20. století obsahují konkrétní příběhy z odsunu Židů, Němců i nepohodlných Čechů. Samostatná kapitola je věnována tajemné přírodě České Kanady.

Knihu Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko výhodně zakoupíte přímo v e-shopu vydavatele, na webu NZB.cz.


www.slavonice.cz

Stránky občanského sdružení Slavonická renesanční společnost věnované propagani současnosti a především historii města Slavonice. Články, fotogalerie, kalendář, turistické tipy, osobnosti města, instituce, spolky, zajímavosti. Velmi pěkná je online prohlídka města. Z webu lze vstoupit rovněž do virtuálního katalogu Slavonicka, který je jedním z výstupů projektu Interpretace místního dědictví Slavonicka (podpořen Nadací partnerství 2002 - 2003). Cílem projektu je položit základy virtuálního muzea oblasti se zaměřením na dějiny 20. století.

Levné a příjemné ubytování přímo v historickém centru města Slavonice (okres Jindřichlv Hradec) nabízí Rekreační dům Slavonice. Hezké pobyty v oblasti Česká Kanada poskytuje Penzion Klondike . Více na webu www.Neradova.com.


www.slavonice-mesto.cz

Virtuální katalog Slavonicka vytvořený místním zájmovým sdružením, je jedním z výstupů projektu Interpretace místního dědictví Slavonicka (podpořen Nadací partnerství 2002 - 2003). Pokus o virtuální zpřístupnění kulturního dědictví Slavonicka. Jeho cílem je položit základy virtuálního muzea oblasti se zaměřením na dějiny 20. století. Zapomenutý všední den, návrat paměti krajiny, fotky z projektu Dědictví, Graselova stezka, domy na náměstí, klenby ve Slavonicích, pohledy z věží, pohlednice, opevnění hranice s Rakouskem, Landštejn a okolí.

www.staremestopl.cz

Sekce oficiálních stránek obce. Přehled obcí zlikvidovaných vytvořením hraničního pásma v padesátých letech 20. století. Základní informace a dobové fotografie: Košťálkov, Staré Hutě, Romava, Rajchéřov. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku