Historie na internetu
  

abcHistory.czBadatelské pomůcky › Opravy poškozených fotografií

RESTAUROVÁNÍ POŠKOZENÝCH FOTOGRAFIÍ


Elektronické restaurování potrhaných, poškrábaných, vybledlých či jinak poškozených fotografií


Restaurování nebo restaurátorství (z franc. restaurer, tj. česky doslova obnovit) znamená záchranu a odborné opravování uměleckých děl a starožitností. Elektrocniké restaurování fotografie tedy znamená naskenování a rekonstrukci staré fotografie do takového stavu, který obnoví její zašlou krásu a slávu.

Zrestaurované fotografie lze vytisknout kvalitním tiskem na kvalitní papír, takže vypadají lépe, než původní originál. Můžete z nich mít hezký dárek, pro své blízké, můžete si ji dát za rámeček, můžete ji zařadit do své sbírky…

Poškozené fotografie stojí za to nechat zrestaurovat

Vlastníte fotografie svých předků, jimiž byste rádi vyzdobili svůj pokoj nebo pracovnu - nebýt jejich značného poškození? Připravujete do tisku odbornou studii a výběr obrazových příloh vám komplikuje špatná ostrost, škrábance, fleky či trhliny na dobových fotografiích? Zdevastoval fotografie vašich dětí pes nebo jiná pohroma? Nezoufejte a zkuste využít naší specializované grafické služby. Nechte si od nás své poškozené fotografie elektronicky restaurovat. Vedle původní poškozené fotografie vám vytvoříme vysoce kvalitní reprodukci, zbavenou většiny defektů.

Za digitální restaurování a s ním spojené retušování fotografií považujeme veškeré opravy a úpravy elektronické kopie vašeho originálu, které se týkají odstranění škrábanců, otisků prstů, opravu vybledlých, flekatých či utržených částí fotografie. V rámci retušování jsme schopni dle požadavku klienta provádět i nutné korekce týkající se celkové technické kvality, tedy odstranění barevných nádechů, korekce světlosti či kontrastu, převod na černobílé, sépiové či jinak barevně laděné fotografie (včetně kolorování).I v digitálním věku 21. století zůstává retušování fotografií ruční prací. S pomocí našich zkušených spolupracovníků a jejich špičkových počítačových nástrojů však můžete získat jedinečných materiál vhodný pro privátní rodinnou archivaci nebo jakékoliv veřejné publikování.
V případě zájmu o digitální restaurování fotografií, nám zašlete náhled či kopii některé z fotografií, o jejichž opravu máte zájem. Jakmile nám e-mailem pošlete naskenovanou kopii své fotografie nebo její náhled, zašleme vám cenovou kalkulaci dle našeho ceníku. Pokud vám bude cenová kalkulace vyhovovat, domluvíme s vámi další postup.


Kontaktujte nás a rádi vám poskytneme další informace.

Prohlédněte si naše reference a v případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte.

Související informace najdete také v článku Restaurování fotografií.Zpět na začátek stránky