Historie na internetu
  

Aktuální podrubriky

rešerše webu


 Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu

Text nevzniká sám od sebe
Rešerše: abcHistory.cz › Nové knihy

NOVÉ KNIHY Z OBORU HISTORIE


Nejnovější recenze knih se zaměřením na historii, dějiny a hledání minulostisborník o životě Miloše Zapletala kniha o ekonomických limitech spisovatelského řemesla kniha Přemysl PitterNajdete zde recenze vybraných, (většinou) nově vydaných knih

Nové knihy a jiné publikace zaměřené na dějiny, historické události, památky, turistiku, společenské vědy, odborný archivní výzkum a další související témata. Knihy pro laiky, sběratele i vážné výzkumníky...

Kniha je zboží jako každé jiné. Bez dostatečné propagace a dobré distribuce se nová kniha ke čtenářům nedostane. Často se o nové knize čtenáři ani nedozvědí.

Málokde to platí tak výrazně, jako v českých zemích. Žije zde cca 10.000.000 potencionálních čtenářů. Ať už to vypadá jakkoli, není to mnoho. Velké množství obyvatelstva navíc buď nečte vůbec, nebo se omezuje na povrchní pročítání odpočinkových periodik dnes navíc často v internetovém prostředí. Tam už se o čtení v pravém slova smyslu často mluvit ani nedá. Textu je na internetu obrovské množství, manipulace je oproti tištěným médiím méně přehledná, času je málo... Výsledkem je rychlé probíhání jednotlivých stránek. Oči skákají z odstavce na odstavec, mnohdy jich najednou přeskočí několik...

Jaký je stav tuzemského tištěného knižního trhu? Denně vychází 3–5 nových českých knih. To je odhadem ročně průměrně někde mezi 1.100–1.600 různými novými knižními tituly. To je samozřejmě obrovské množství nových publikací! V takové nadprodukci se naprostá většina nových knih ke svým čtenářům samozřejmě opravdu nedostane. Čtenáři se totiž o svých knihách často ani nedozví. Sám to vím ze své vlastní zkušenosti. – A to s informacemi pracuji profesionálně! Vím to ať už jako čtenář (průběžně zjišťuji, kolik mi toho průběžně uniká, takže musím jednotlivé tituly někdy doslova honit) i jako nakladatel.

Tato rubrika stránek abcHistory.cz vznikla pro to, aby napomohla alespoň některým zajímavým titulům, které mohou být pro tuzemské čtenáře užitečné. Již nějakou dobu jsme se zde o nových knižních titulech zaměřených na historii snažili informovat prostřednictvím krátkých anotací. Po čase jsme si ale řekli dost! Méně je někdy více. V současnosti se tedy snažíme zveřejňovat pouze promyšlené knižní recenze, které čtenářům usnadní rozhodování, kterou novou knihu si pořídit a proč. Není-li uvedeno jinak, jsou autory jednotlivých recenzí pracovníci agentury abcRedakce.cz.

Pokud jste čtenáři, bude nás samozřejmě zajímat váš názor i tipy, kterým publikacím bychom se měli věnovat. Pokud jste naopak nakladatelé, kteří chtějí tyto stránky využít k propagaci konkrétního titulu nebo svého nakladatelství, budeme samozřejmě rádi, když nás budete kontaktovat. Součástí úspěšně nakladatelské činnosti pochopitelně musí být marketing. Kvalitní a pro čtenáře snadno dostupné recenze jsou jedním z jeho zdravých základů.

Zdeněk Bauer, jednatel knižního nakladatelství NZBZačátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

Recenze publikované v rubrice Nové knihy portálu abcHistory.cz mají čistě informační charakter. Za úplnost, přesnost a pravdivost údajů ručí sami autoři příspěvků, nikoli provozovatel.

Vydáváte knihy, časopisy, CD nebo jiné informační nosiče? Máte zájem informovat laickou či odbornou veřejnost o svých publikacích? Zařaďte si naši adresu e-mailovou adresu do svého mailing listu a informujte nás o svých novinkách. V případě zájmu o zpracování nebo publikování recenze vaší publikace kontaktujte naši redakci.

Zpět na začátek stránky