Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › kraj Vysočina

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítříZačátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.muzeumhb.cz

Oficiální stránky muzea v Havlíčkově Brodě. Základní informace pro návštěvníky, expozice (Karel Havlíček Borovský, Jaroslav Hašek), publikační činnost, otevírací doba. Česky.

www.zamek-trebic.cz

Oficiální stránky muzea v Třebíči, se sídlem v bývalém valdštejnském zámku. Dokumentace přírodních a historických poměrů na jihozápadní Moravě, zvláště Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Jemnice a okolí. Základní informace pro návštěvníky, publikační činnost, výroční zprávy, expozice (lidová kultura, minerály, geologie a regionální tématika). Česky.

www.muzeumpe.cz

Oficiální stránky muzea v Pelhřimově. Základní informace pro návštěvníky, historie muzea, výroční zprávy, expozice (Městská šatlava, sochaři Zdeněk Šejnosta a Josef Šejnosta, historický vývoj Pelhřimovska). Česky.

www.ji.cz

Oficiální stránky muzea v Jihlavě. Aktuality, kalendář akcí, informace pro návštěvníky, výroční a tiskové zprávy. Expozice: Dolování stříbra a mincování v Jihlavě; Nerostné suroviny Českomoravské vrchoviny; Geologie Českomoravské vrchoviny; Živá příroda Českomoravské vrchoviny; Chráněná území Jihlavska; Cechovní místnost; Židovská modlitebna; Lapidárium. Lokality pod správou muzea: Hrad Roštejn (historie hradu, expozice), Muzeum v Telči (pobočka v prostorách Státního zámku; expozice: horácká lidová světnice, řemesla, cechovní památky, lidové zvyky), Muzeum v Třešti v nově zrekonstruovaném Schumpeterově domě (pobočka; expozice betlémářství, ekonom J. A. Schumpeter – pamětní síň). Download: Katalog sbírky kamenictví a geologie, Chráněná území na Jihlavsku. Česky.

www.oldtimer.cz

Internetová prezentace obchodních a výstavních ploch v obci Chotusice u Čáslavi. Informace o prodeji historických automobilů, motocyklů a veteránů obecně. Fotogalerie, technické informace a související. Česky, anglicky.