Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Ústecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.museum119.cz

Oficiální stránky muzea v Kovářské, věnované letecké bitvě 11. září 1944 nad Krušnými horami. Historie bitvy a vzpomínky pamětníků; detaily o muzeu, otevírací doba, kontakty, aktivity; historie jednotek účastnících se bitvy; letecká archeologie & projekt identifikace součástí; specifikace strojů účastnících se bitvy; informace o zakladatelích muzea. Česky, anglicky, německy.

www.jmsieber.cz

Prezentace privátního muzea v Mostě zaměřeného na veterány, zbraně, munici, militarie, obrazy, česko-německé cedule apod. Obsáhlá elektronická fotogalerie exponátů vztahujících se k historii pohraničí převážně před rokem 1945 (předměty denní potřeby, korespondence, insignie, historická vozidla – veteráni, zemědělské stroje, knihy, písemnosti aj. Databáze pomníků. K období komunismu: Veřejná bezpečnost, Lidové milice. Další fotogalerie a texty: Vojenské bunkry, protiletecká ochrana/obrana, SPZ válečných vozidel. Česky.

www.muzeum-most.cz

Oficiální stránky muzea v Mostě. Otevírací doba, aktuality, kalendář akcí, služby knihovny, texty (historie muzea, historie židovské komunity v Mostě, město Most a Židé, databáze zaniklých obcí Mostecka). Expozice: Historický nábytek 17.–19. století, baronka Ulrika von Levetzow, mineralogie Krušnohoří, geologická minulost Mostecka, příroda severozápadních Čech. Česky.

www.muzeumusti.cz

Oficiální stránky muzea. Historie muzea, přehled sbírek, služby knihovny, projekty, publikační činnost (Muzejní noviny), kalendář akcí. Elektronické publikace: P. Vorlíček: „Graf Zeppelin nad severozápadními Sudety“ (základní informace, letové řády, fotogalerie), „Všeobecná německá výstava v Ústí nad Labem roku 1903“ (základní informace, fotogalerie), „120 let muzea Ústí nad Labem“ (podrobné informace o historii muzea, fotografie, bibliografie). Česky.

www.duchcov.cz

Oficiální stránky muzea v Duchcově. Informace pro návštěvníky, aktuality, historie města a muzea, publikační činnost. Expozice: historie města, Giacomo Casanova. Fotogalerie starých pohlednic. Starší stránky muzea viz na adrese www.sweb.cz.

www.collegiumbohemicum.cz

Oficiální stránky kulturně-vzdělávací instituce zaměřené na česko-německé vztahy. Collegium Bohemicum vzniká postupnou transformací ze všeobecného Muzea města Ústí nad Labem. Klade si za cíl podporovat, koordinovat a dále rozvíjet výzkum. Základní informace, přehled činnosti, kalendář akcí, publikační činnost. Česky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.zmz.cz

Oficiální stránky – železniční muzeum v prostorách nádraží v Zubrnicích (Zubrnice). Základní informace pro návštěvníky, expozice (historie a současnost trati Velké Březno – Verneřice – Úštěk; dopravní kancelář; historické drezíny apod.), parní lokomotivy – dobové fotografie , mapy, lokálky v českých filmech (Rebelové, Páni kluci, Němci v Americe). Česky.

www.muzeumkadan.cz

Oficiální stránky muzea se sídlem v budově bývalého františkánského kláštera. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, historie města Kadaň. Krantiškánský klášter - Expozice: Gotické a barokní sklepy kláštera; Kostel a historické prostory kláštera. Česky, anglicky, německy.

www.muzeumzatec.cz

Oficiální stránky muzea, které spoluzaložil vlastivědný buditel Karel Alois Polánek. Základní informace pro návštěvníky, historie města, archeologie, chmelové známky (specializovaný kabinet). Kalendář akcí, výzkumná činnost, nabídka publikací, tipy na výlet. Česky, anglicky, německy.

www.muzeum-teplice.cz

Oficiální stránky muzea ve městě Teplice. Informace o muzeu, knihovně, publikace, kontakt, exponát měsíce, kalendář akcí (aktuální program, expozice, výstavy apod.). Součástí muzea je i muzeum Krupka a místní expozice věnované cínu a přírodě severozápadních Čech. Česky, anglicky, německy.

www.muzeumlouny.cz

Oficiální stránky Oblastního muzea v Lounech. Základní informace o historii muzea, historie města Louny, kalendář akcí, Skanzen Březno (mimo jiné probíhá akce Dny starobylých řemesel), knihovna, nabídka publikací. Česky, anglicky, německy.

www.muzeum-cv.net

Oficiální stránky muzea. Základní informace o muzeu, expozice v prostorách radnice: gotika severozápadních Čech (plastiky a oltářní malby), historická lékárna (nábytek a vybavení lékárny z kláštera alžbětinek v Kadani), zbrojnice, Fialův pohyblivý betlém s chomutovskými reáliemi, lapidárium (kamenné artefakty s vůní léčivek); expozice v prostorách gymnázia: minerály a horniny Krušných hor, archeologie, vlastivědná výstava řemesel, lidových zvyků a kultury; hvězdárenská věž. Kalednář akcí; publikační a výzkumná činnost. Česky.