Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Pardubický kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.rostejn.wz.cz

Prezentace pozdně gotického hradu u vsi Doupě. Základní informace o hradu, návštěvní doba, dopravní dostupnost, aktuality, kalendář akcí, fotogalerie. Expozice: lovecké předměty, trofeje, barokní obrazy, erbovní sál, lidová moravská keramika, cínové užitkové předměty, kamenictví, lidové řezbářství, renesanční kaple. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.puppets.cz

Oficiální stránky muzea se sídlem v Chrudimi. Muzeum dokumentuje především historii a současnost českého loutkového divadla, ale i loutkářské umění na celém světě. Základní informace pro návštěvníky, historie muzea, stálé expozice (tradiční české loutkové divadlo, rodinné loutkové divadlo, zahraniční loutky, luminiscenční divadlo), fotogalerie, videosekvence, kalendář akcí, výroční zprávy. Česky, anglicky, německy, francouzsky, italsky, holandsky.

www.cbmpolicka.cz

Oficiální stránky muzea a galerie. Základní informace o instituci, otevírací doba, informace o expozici galerie (staré umění na Poličsku od gotiky do 19.století - obrazy, plastiky, barokní radniční kaple; umění 20. století - Bohuslav Martinů ve výtvarném umění aj.) a expozici muzea, památník Bohuslava Martinů, rodná světnička Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, přehled publikační činnosti, základní informace o památkách města Poličky a okolí Poličska. Česky, anglicky, německy, francouzsky.

pshzd.wz.cz

Sekce fanwebu pardubického spolku historie železniční dopravy. Stálá expozice je situována do budovy bývalé vodárny na nádraží v Pardubicích (Pardubice - Rosice nad Labem). Přes menu vstup do dalších složek webu. Základní informace o spolku, informace o železnici a železniční dopravě (historie, zaniklé tratě, atlas motorových vozů, burzy, železniční modelářství). Česky.

www.vcm.cz

Oficiální stránky jednoho z nejvýznamnějších muzeí východních Čech. Informace o muzeu, vstupné, publikace, kalendář akcí (aktuality, výstavy, přednášky, výukové programy pro školy apod.). Stálé expozice sklářské tvorby; pohlednice Orbis Pictus; zbraně; peníze v Čechách 1520–1620; příroda východního Polabí. Česky, anglicky.