Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Olomoucký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.mmghranice.cz

Oficiální stránky muzea v Hranicích na Moravě. Aktuální informace pro návštěvníky, informace o muzeu a městu Hranice. Objekty: Bývalá radnice čp. 71, bývalá synagoga. Expozice: Historie Hranic, měšťanský pokoj, model města. Přehled památek a turistických zajímavostí v okolí. Česky.

www.usov-muzeum.cz

Oficiální stránky muzea, sídlícím v jednom z nestarších severomoravských hradů. Základní informace pro návštěvníky, historie hradu, virtuální expozice. Česky, anglicky, německy, polsky.

www.muzeum-sumperk.cz

Oficiální stránky Vlastivědného muzea v Šumperku. Základní informace o muzeu, otevírací doba, historie muzea, přehled expozic, virtuální prohlídka. Hlavní budova (fauna a flóra, národopis, rozvoj cechovní řemeslné výroby 18.–19. století), Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, Lovecko-lesnické muzeum v Úsov ( lovecké a přírodovědné sbírky v původní lichtenštejnské instalaci z přelomu 19. a 20. století), Muzeum Zábřeh (Jan Eskymo Welzl), Muzeum Mohelnice, Památník Adolfa Kašpara v Lošticích (knižní ilustrátor Adolf Kašpar). Informace k činnosti muzea, vědeckovýzkumná činnost, publikační činnost (Vlastivědné zajímavosti, Vlastivědný sborník Severní Morava, Šumperk a Šumperské portréty, Vydané publikace). Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku