Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Moravskoslezský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.zdenekburian.cz

Oficiální stránky muzea malíře Zdeňka Buriana, hostované na stránkách města Štramberk. Informace o muzeu a informačním centru města Štramberk, informace pro návštěvníky, kalendář akcí, základní životopisné údaje Z. Buriana. Přes menu je možné vstoupit na stránky města (historie a památky, turistické informace). Česky, anglicky.

www.ostrmuz.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace pro návštěvníky, historie muzea, kalendář akcí, odborná a popularizační činnost. Česky.

web.iol.cz

Oficiální stránky muzea. Muzeum Beskyd sídlí na frýdeckém zámku a je správce objektu zámku a nedalekých provozních budov (Galerie Langův dům). V areálu zámku funguje studijní knihovna, antikva a konzervátorská dílna. Muzeum je správcem hradu Hukvaldy. Kalendář akcí, přehled expozic (Beskydy, příroda a lidé - etnografie; prohlídková trasa frýdeckého zámku; expozice měst Frýdek a Místek - po roce 1945 Frýdek-Místek; Frýdek - Mariánské poutní místo; básník a překladatel Óndra Łysohorský vlastním jménem Ervín Goj - památník), přehled publikační činnosti, Beskydská muzejní a vlastivědná společnost (informace o činnosti). Česky.

www.bruntal-zamek.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace pro návštěvníky, stručný historický nástin, kalendář akcí. Renesanční, barokně upravovaný zámek Bruntál se zámeckou expozicí; zřícenina hradu Sovinec; kosárna Karlovice; expozice mlýnského náhonu (Bruntál). Virtuální prohlídka, zajímavosti. Česky.

www.novy-jicin.cz

Oficiální stránky muzea. Aktuality, základní informace pro návštěvníky, historie muzea, kalendář akcí. Informace o stálé expozici v Novém Jičíně i přilehlých prostorách: Helena Salichová - slezská spisovatelka, malířka a grafička, sběratelka folklóru (muzeum Klimkovice); expozice klobouků a pokrývek hlavy (Žerotínský zámek v Novém Jičíně); zámecký interiér období biedermeieru (zámek); Jan Amos Komenský - Život a dílo (Fulnek - Památník J. A. Komenského); František Palacký (Hodslavice - Památník F. Palackého); geologie, paleontologie, botanika (muzeum Štramberk); Johann Gregor Mendel (památník Hynčice); Sigmund Freud (muzeum Příbor); národopis, cechovní a řemeslná výroba (muzeum Bílovec); kapucínský klášter Fulnek. Publikační činnost. Česky.

www.szmo.cz

Oficiální stránky muzea zaměřeného na život a kulturu ve Slezsku. Muzeum spravuje sbírky Matice opavské a řadu dalších. Muzeum pečuje rovněž o Památník II. světové války v Hrabyni, Památník Petra Bezruče, Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky či o Arboretum v Novém Dvoře u Opavy (dendrologická expozice). Informace o historii muzea, o pracovišti, virtuální muzeum, publikační činnost, knihovna (online katalog), kalendář akcí, odkazy, mapa a muzeum shop. Česky.

www.muzeumct.cz

Oficiální stránky muzea zaměřeného na Těšínsko. Základní informace pro návštěvníky, muzejní knihovna Silesia - přehled fondů (časopisecká produkce v Těšíně v 19. století, stará náboženská literatura. knihovní fondy různých spolků, Jiřím Třanovský (1592-1637) - sbírka tisků tohoto evangelického kazatele, kramářské písně - soubor aj.), Muzeum socialistické výstavby (Havířov - zrod umělého města), Kotulova dřevěnka (lidové stavby a tradiční zemědělství na Těšínsku), Životice - památník tragédie (okupace a odboj Těšínského Slezska), Petřvald - Technické muzeum v Petřvaldě (hornictví), Dřevěné kostely na Těšínsku, Tramvaje - historie tramvají, Orlová - historie města, Jablůnkov - historie města a okolí, nabídka publikací. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku