Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Liberecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.automuzeum.cz

FanWeb určený zájemcům o historii motorových vozidel. Aktuality, kalendář akcí, seznam motoristických muzeí; galerie fotografií; materiály k historii motorismu, nabídka odborné i populární literatury. Obsáhlá databáze sběratelů, fanklubů i komerčních subjektů zaměřených na auto-moto veterány a související produkty. Odkazy na související stránky. Česky.

www.chrastava.cz

Sekce stránek města Chrastava. Muzeum je zaměřeno na historii města okolí. Informace o expozici, Josef Führich - malířův rodný dům, museum hasičské techniky. Česky.

www.muzeum.clnet.cz

Oficiální stránky muzea v České Lípě, jehož základy byly položeny již roku 1878 spolkem Nordböhmische Excursionsclub. Základní informace o muzeu, kalendář akcí, otevírací doba, pobočky (Augustiniánský klášter v České Lípě, Karel Hynek Mácha – Památník Doksy, Visecká rychta Kravaře, Bredovský zámeček Lemberk), expozice (expozici Rybářství a rybníkářství na Českolipsku, lidové bydlení severních Čech, kovářství), výzkumná činnost (přírodovědná a archeologická, katalog odborné knihovny), Klub přátel muzea (činnost), vlastivědné zajímavosti (Císařský sloup v České Lípě, Sv. Jan Nepomucký-Hradčany, Kaple na Holém Vrchu, Legenda o Kamenickém kopci, Tajemný hrad Winterstein, Anton Senger ze Žandova, Bohumil Malotín), publikační činnost (Bezděz – Vlastivědný sborník Českolipska). Historie České Lípy v obrazech a v datech. Česky.

www.muzeumlb.cz

Oficiální stránky muzea ve městě Liberec. Aktuality, kalendář akcí, základní informace o muzeu, expozice (užitné umění, kabinet fotografie, umělecký plakát, archeologie, přírodovědná expozice, dějiny Liberecka od 12.století do roku 1918, uměleckořemeslné exponáty, mechanické hudební automaty), výroční zprávy. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku