Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Královéhradecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.zacler.cz

Sekce oficiálních stránek města Žacléře. Sekce zaměřená na historii Žacléře, Bobru, Černé Vody, Prkenného Dolu a Rýchor. Informace pro návštěvníky muzea (expozice: příroda a historie Žacléřska; Němci v pohraničí před válkou a po válce; holocaust; těžba a dolování v okolí Žacléře), žacléřské památky, historické fotografie, turistické tipy. Přes menu je možné vstoupit do dalších částí webu. Česky.

www.zeleznice.net

Prezentace muzea na oficiálních stránkách města. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, historie muzea. Expozice: kupecký krám z 19. století (nábytek, předměty denní potřeby), akademický malíř František Zikmund (místní rodák a jeho dílo), Čechy v Železnici (praporce, malovaná znamení, cechovní práva), Prusko-rakouská válka 1866 (připomínka bitvy u Jičína). Přes menu lez vstoupit do dalších stránek webu. Česky.

www.villanova.cz

Oficiální stránky střediska experimentální archeologie Uhřínov pod Deštnou. Součástí expozice je i samostatně stojící muzeum s exponáty, které není možné vystavovat v rámci skanzenu. Expozice o životě, práci a víře středověkého člověka. Česky, anglicky, německy, francouzsky.

www.destne.cz

Prezetace muze a na stránkách střediska experimentální archeologie Uhřínov pod Deštnou. Expozice sklářství, strojům na praní prádla a historické výbavě pro provozování zimních sportů (lyže, skiboby, sněžnice aj.). Česky, anglicky, německy, francouzsky.

www.muzeumhry.cz

Oficiální stránky muzea v Jičíně. Aktuální informace pro návštěvníky, informace o muzeu, historie muzea, výroční zprávy, služby muzea, archiv, publikační činnost. Sbírky: Archeologie, numismatika, dobové dokumenty od 19. století do současnosti (fond písemností a tiskovin), etnografie (vlastivěda zaměřená na Jičínsko 19. a 20. století), fotoarchiv, vlastivědná knihovna, historie Jičínska, přírodní sbírka. Česky, anglicky.

www.muzeumtrutnov.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace pro návštěvníky, Trutnovský hrad - historie, přehled sbírek (sbírka malovaných terčů a terčovnic; prusko-rakouská válka 1866 - soubor militarií; Bitva u Trutnova 27. 6. 1866; historické hodiny - sbírka trutnovských hodinářů; žitavské fajánse; včelí úly - soubor reliéfně řezaných včelích úlů aj.), informace o knihovně, archivu, archeologických nálezech v okolí, nabídka publikací. Česky, anglicky, německy.

www.sweb.cz

Oficiální stránky soukromého muzea nedaleko Hořic v Podkrkonoší, zaměřeného na motocykly značky JAWA Ing. Janečka (Zbrojovka Ing. F. Janeček) a značky ČZ. Základní chronologická data, fotogalerie, základní informace pro návštěvníky (otevírací doba, dopravní dostupnost). Česky.

www.ceska-apatyka.cz

Oficiální stránky muzea se sídlem v zámku Kuks, s expozicí lékarenských a farmaceutických exponátů; farmaceutické muzeologické pracoviště. Virtuální prohlídka, dopravní dostupnost, informace Spolku pro vybudování Českého farmaceutického muzea (SVČFM), e-Bulletiny Listy muzejní, internetový obchod. Česky, anglicky.

www.muzeum.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace o muzeu, expozice drahých kamenů, spiritismus v Podkrkonoší (lidové spiritistické hnutí, deisté), Stanislav Sucharda - dům slavného sochaře. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku