Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMuzea › Jihočeský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.i.slavonice-mesto.cz

Sekce stránek města Slavonice s informacemi o expozici muzea. Další informace najdete v článku Slavonice – Turistické zajímavosti města.

Levné a příjemné ubytování přímo v historickém centru města Slavonice (okres Jindřichův Hradec) nabízí Rekreační dům Slavonice. Hezké pobyty v oblasti Česká Kanada poskytuje Penzion Klondike . Více na webu www.Neradova.com.


www.mjh.cz

Oficiální stránky regionálního muzea sídlícího v renesanční budově bývalého jezuitského semináře na Balbínově náměstí (město Jindřichův Hradec). Základní informace pro návštěvníky, historie muzea, aktuality. Expozice: archeologie; Krýzovy jesličky (největší lidový mechanický betlém na světě); gotické platiky (kolekce); ostrostřelecké terče a terčové zbraně (kolekce), hodiny a cechy; Ema Destinnová (síň opěrní pěvkyně); expozice knižní kultury (písemnictví a knihtisk); historie lékárenství v Jindřichově Hradci; expozice Měšťanské a lidové kultury charakterizuje život lidí v 19. století. Česky, anglicky, německy.

Levné a příjemné ubytování v okrese Jindřichův Hradec nabízí Penzion Klondike v České Kanadě. Více na webu www.Neradova.com.


www.netolice.cz

Prezentace národopisného muzea na oficiálních stránkách města Netolice (Otakar Kudrna, 1853–1940). Sídlo: Rožmberský dům. Sbírka dobových pohlednic (160.000 exemplářů), největší sbírka blatských lidových výšivek; dále sbírky lidového nábytku, krojů, výšivek, zemědělského nářadí, skla, porcelánu a cínového nádobí, užívaného v měšťanských domácnostech; sbírka palných zbraní. Většina exponátů lidové kultury pochází z pomezí Doudlebska, Prácheňska a Blat, včetně rekonstrukce původního interiéru selské světnice z poloviny 19. století. Základní informace pro návštěvníky. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí webu (historie města, turistické zajímavosti a památky, úřední oznámení městského úřadu aj.). Česky.

www.strakonice.cz

Oficiální stránky muzea ve Strakonicích; Muzeem Strakonice umístěné na místním hradě. Základní informace pro návštěvníky, struční historie hradu a muzea, kalendář akcí, publikační činnost, možnosti výletů do okolí (Krajem Švandy dudáka; Strakonice a Johanité – Maltézští rytíři; Židé na Strakonicku; lidová architektura na Strakonicku). Expozice: hradní prostory, kapitulní síň a ambity (Bývalá komenda johanitů, maltézských rytířů), galerie. Česky, anglicky, německy.

www.husmuzeum.cz

Oficiální stránky muzea. Tři stálé expozice Tábor, tři Soběslav (Blatské muzeum) a dvě ve Veselí nad Lužnicí; prohlídky významných památkových objektů v těchto městech a řada krátkodobých výstav. Sbírkové fondy dosahují téměř půl milionu evidovaných položek. Muzeum disponuje několika pracovišti v oblasti společenskovědné i přírodovědné a vydává sborník Husitský Tábor. Základní informace o muzeu, otevírací doba, přehled expozic, aktuality, kalendář akcí, přehled publikační činnosti. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku