Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Zlínský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.brumov-bylnice.cz

Sekce obecních stránek. Dobové fotografie obce: Historické foto Bylnice, místní železniční viadukt, staré fotografie kostela, historické pohledy na hrad Brumov, stará radnice, povodeň v roce 1919, fotokopie archivních dokumentů. Česky.

www.zlinskykraj.net

Sekce stránek regionálního informačního portálu. Texty k historii regionu. O počasí a rozmarech přírody v dávných dobách; Z dějin školství ve Veletinách; Z historie vinohradních búd ve Vlčnově; O starém vlčnovském mlýně; Historie vlčnovské Jízdy králů; Tradice a zvyky Jízdy králů. Přes menu je možné vstoupit do dalších částí webu. Česky.

www.slovacko.cz

Úplný průvodce Slováckem: Břeclavsko, Hodonínsko, Hradišťsko, Zlínsko. Informace o Slovácku, turistické tipy, národopis, aktivní dovolená na Slovácku, kulturní nabídky, lázeňství, vinařství, přírodní poklady Slovácka, památky a historie (Věstonická Venuše, římská pevnost Pasohlávky, Polešovický poklad – Polečovice, Pohansko – zámeček a hradiště, velkomoravský kostel Na Díle, Památník Velké Moravy „Na Valách“, archeologická lokalita Uherské Hradiště-Sady „Špitálky“, Mikulčice – Slovanské hradiště v Mikulčicích, Památník Velké Moravy), hrady / zámky (Buchlov, Buchlovice, Pohansko, Malenovice, Milotice, Lednice, Valtice, Nový Světlov, Bojkovice), lidová architektura (Pavlov, Petrov, Hrubá Vrbka, Javorník, Topolná, Vlčnovské Búdy, Strážnice), technické památky (vodní elektrárna veselí nad Moravou, mlýny v údolí Veličky, Lednice – zámecký park a skleník), Židé a židovské památky (Mikulov, Bzenec, Strážnice). Texty, fotografie, mapy, webkamery. Česky, anglicky, německy, polsky, slovensky.

www.ms-pamatky.cz

Sekce odborných stránek Umělecké památky Moravy a Slezska. Území okresů Olomouckého a Moravskoslezského kraje a okresu Vsetín ze Zlínského kraje (tj. historický místopis okresů Bruntál, Frýdek-Místek, Jeseník, Karviná, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Šumperk, Vsetín). Informace k jednotlivým obcím, vyhledávání, použitá literatura. Česky.

www.pamatky-jvm.cz

Turistický rozcestník Zlínského kraje, tj. pro kraje Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín. Přehled relevantních památek, turistické tipy, webkamery, doprava a další údaje. Česky.

www.kr-zlinsky.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.batacanal.cz

Stránky zřízené stejnojmennou o. p. s., propagující vnitrozemský průplav Otrokovice-Rohatec vzniklý v režii firmy Baťa v letech 1936-1938 pro zlepšení hladiny spodních vod po regulacích Moravy. Zároveň byl mini realizací starého snu o propojení Dunaje, Odry a Labe. Základní informace o kanálu, současné využití, turistická atrakce, projekty, vize, historie kanálu.

www.muzeum.zlin.cz

Oficiální stránky muzea se sídlem na zámku (Zlín). Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, nabídka publikací, stálé expozice (František Bartoš - Pamětní síň; Hanzelka a Zikmund v pěti světadílech; Zlínské filmové studio od reklamy k tvorbě pro děti). Objekty pod správou muzea: Obuvnické muzeum; hrad Malenovice (historie hradu, domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů - dřeva, proutí a slámy); Vila Lipová - Luhačovice (Muzeum luhačovického zálesí - tradiční lidové kultury regionů Valašsko, Slovácko a Haná); Národní kulturní památka Ploština připomínající obec vypálenou za druhé světové války. Česky.

www.mestozlin.cz

Sekce stránek města Zlína věnovaná historii města a jeho obyvatel. Základní informace o současném významu města, které je průmyslově-podnikatelským centrem regionu střední Moravy. Základní historická data, významné osobnosti (Tomáš Baťa, Jan Antonín Baťa, Karel Zeman, Hermína Týrlová a jiní), významné stavby a místa (lesní hřbitov ve Zlíně; Baťovy závody a stavby; zlínské filmové ateliéry, proslavené v 60. letech animovanými a trikovými filmy), obsáhlá zpráva o setkání s potomky J. A. Bati. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku