Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Ústecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.krusnohorci.net

Regionální zájmové stránky zaměřené na zajímavé lokality, kulturu a folklór Krušnohorska. Tipy na výlety, zpravodajství, ubytování, turistické trasy, cyklotrasy, kalendář akcí. Česky.

www.unas.cz

Privátní popularizační stránky věnované malé části severních Čech, kraji mezi Děčínským Sněžníkem, kaňonem Labe a Lužickými horami, kraji s krásnou přírodou a pozoruhodnou lidovou architekturou. Informace o obci Markvartice jsou doplněny o turistické a cykloturistické trasy, které nás provedou jednotlivými částmi tohoto regionu – Českosaským Švýcarskem a Lužickými horami. Fotogalerie turistických tras, panoramata výhledů z rozhleden, historické pohlednice, užitné umění, mapy, artefakty. Česky, anglicky.

www.mmdecin.cz

Sekce oficiálních stránek města Děčína. Stručná historie města, průvodce po historických zajímavostech, informace pro turisty, galerie starostů města od 16. století až dodnes. Česky.

starymost.web2001.cz

Privátní prezentace bakalářské práce z roku 2000. Historie města Mostu; Vymezení likvidačního záměru; Harmonogram likvidace starého Mostu; Kalkulace a náklady demoličních prací; Demolice významných objektů; Likvidace okolních vesnic; Přesun Děkanského kostela; Postup těžby; Vývoj těžby uhlí z lomu Most; Plán výstavby města; Rekultivace lomu Ležáky; Postup náhradní výstavby za starý Most; Další rozšiřování města; Náklady na náhradní výstavbu; Hodnocení likvidace starého Mostu; Bibliografie. Česky.

www.usti-nl.cz

Sekce oficiálních stránek města. Elektronická publikace zpracovaná kolektivem autorů za redakce Kristiny Kaiserové a Vladimíra Kaisera. Velmi obsáhlý text doplněný řadou fotografií. Pravěk (Nejstarší zemědělci na Ústecku; doba bronzová a starší době železné; od Keltů ke Slovanům), Středověk (město za vlády Lucemburků, gotika, osudy města v době husitských válek, obnova města a nový rozkvět v době poděbradské a jagellonské), Novověk (Doba předbělohorská v letech 1526–1620, náboženské a národnostní poměry, poměry ve společnosti v 18. a 19. století, průmysl aj.), Ústí po vzniku Československa, Ústí za nacistické okupace, Ústí v letech 1945–1995. Česky.

www.kr-ustecky.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.pamatky.ceskalipa.org

Oficiální prezentace sdružení usilující o dokumentaci a ochranu drobných i větších severočeských historických památek. Základní informace o sdružení, aktuální informace, přehled drobných památek; informace o drobných památkách ztracených, obnovovaných i už opravených; přehled kostelů a kaplí; realizované akce, informace z médií, odkazy na související internetové stránky. Česky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku