Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Hlavní město Praha

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.pocernice.cz

Sekce oficiálních stránek městské části Horní Počernice. Významná historická data a výročí, vývoj osídlení v číslech. Česky.

www.praha-mesto.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.radio.cz

Sekce stránek Českého Rozhlasu. Virtuální procházka po pražských hřbitovech se zastavením u míst posledního odpočinku významných osobností (Božena Němcová, Karel Hynek Mácha, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Neruda, Karel Čapek, Jan Palach, Jiří Voskovec, jan Werich, Franz Kafka, Jaroslav ježek a další). Vyšehradský hřbitov a Slavín, Olšanský vojenský hřbitov, Čestné pohřebiště sovětských vojáků, Vojenský hřbitov britské armády (britský vojenský hřbitov), Malostranský hřbitov. Česky, anglicky.

www.praha1929.cz

Zájmové stránky. Seznam obcí a částí Velké Prahy podle čtvrtí; abecední seznam obcí a částí Velké Prahy; elektrické dráhy; autobusové trati. Texty jsou převzaty z knihy Franty Žáčka a Františka Stehlíka Historický a orientační průvodce Prahou, kterou vydalo nakladatelství Františka Stehlíka v roce 1929. Česky.

www.zastarouprahu.cz

Oficiální stránky nepolitického občanského sdružení, které se se od svého vzniku v roce 1900 (!) věnuje ochraně památek v Praze. Hlavní náplň činnosti Klubu je po celou dobu jeho existence v podstatě stejná. Klub sleduje proměny města, vyjadřuje se k jednotlivým přestavbám či novostavbám v Praze a v případě ohrožení památek nebo historické tváře města činí vše pro jejich záchranu. Základní informace o Klubu, aktuality, přehled jednotlivých kauz, přehled publikační činnosti (Klubovní věstník; Bestia triumphans), Pragensie (obsáhlé materiály k problematice starého židovského města - Asanace, Josefov, fotografie J. Eckerta a dalších). Česky.

www.pis.cz

Oficiální stránky informační služby. Základní informace o službách, památky, kultura, ubytování, doprava, adresář, informace (o České republice aj.). Česky, anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky.

www.praha-mesto.cz

Sekce oficiálního informačního serveru hlavního města Prahy. Aktuální informace; informace o činnosti Komise rady hlavního města Prahy (KHMP), odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Magistrátu; seznam Národních kulturních památek, seznam nemovitých kulturních památek, seznam městských památek, památkově chráněná území, mapy památkově chráněných území, základní údaje o Pražské památkové rezervaci, fotoarchiv, pasporty, artotéka, odkazy na související stránky. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku