Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Plzeňský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.cernosin.cz

   Příspěvek k dějinám malého města v západočeském pohraničí. Diplomová práce (Oxana Joklová) z roku 1973. Obsáhlá studie na stránkách obce. Česky.

www.klatovy.cz

Sekce oficiálních stránek města Klatov. Historie, památky, historické fotografie, současnost. Přehled památek, historie města, katakomby (mumie v klatovských katakombách), Židé na Klatovsku, 2. světová válka a Klatovsko, virtuální prohlídka Klatov. Přes menu je možné vstoupit do dalších částí webu. Česky.

www.klostermann.wz.cz

Oficiální prezentace sdružení. Základní informace o účelu sdružení, aktuality, Karel Klostermann (život, dílo, expozice Březník), Hauswaldská kaple (historie a současnost kaple nedaleko obce Srní), sklářství na Šumavě. Česky.

www.turisturaj.cz

Turistické tipy na Plzeňsku. Kalendář akcí, přehled informačních center, možnosti ubytování, turistické zajímavosti, kultura, turistické památky, příroda, elektronické verze tištěných turistických průvodců, příruček a letáků, turistická interaktivní mapa. Česky, anglicky, německy.

www.infokl.cz

Prezentace regionu Konstantinovy Lázně. Informace pro poznávací turistiku. Tipy na výlety (kláštery a architektura v Západních Čechách, Hradištský vrch, hrad Gutštejn, Hrad Krasíkov, Ovčí Vrch, Dolní Polžice, Čeliv), přírodní zajímavosti, historie regionu a památky (hrad Krasíkov – Švamberk, Kryštof Harant a zámek Bezdružice, Ovčí vrch, Klášter Kladruby, Černošín - kostel sv. Jiří, hrad Volfštejn, hrad Gutštejn, hrad Třebel). Česky, anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky, rusky.

www.nepomucko.cz

Regionální informační portál. Tipy na výlety a pro volný čas. Památky a historie: historie regionu (Zámek Žinkovy, Muzeum „Vlastivědná sbírka Žinkovska“, památky Kasejovice a Kasejovicko, historie města Nepomuku, památky Nepomuk); pověsti, mýty a pověry; Sv. Jan Nepomucký; Sv. Vojtěch; zámky, zříceniny, rozhledny; lidová architektura; přírodní zajímavosti; církevní a židovské památky; širší okolí. Česky.

www.kr-plzensky.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.tachov-mesto.cz

Sekce oficiálních stránek města. Historie a památky města. Základní informace o historii města, které patří k nejstarším sídelním celkům západních Čech. Středověkému městu předcházelo významné slovanské hradisko, které leželo na důležité tzv. Norimberské stezce, spojující Čechy s obchodními centry Bavorska. Informace o městském opevnění, zámku, dále kostel Nanebevzetí Panny Marie, hřbitovní kostel Svatého Václava, františkánský klášter (dnes muzeum), Husmannův mlýn, Starý židovský hřbitov, jízdárna ve Světcích. Husitský památník na Vysoké upomíná na slavnou bitvu u Tachova roku 1427, v níž husité porazili křižácká vojska. Mohyla při silnici na Ctiboř je místem posledního odpočinku 232 obětí pochodů smrti, které v období II. světové války procházely územím Tachovska. Česky.

plzen-historie.wz.cz

Soukromé stránky. Základní chronologické údaje vážící se k historii města. Reprodukce historických pohlednic města Plzně. Česky.

www.zip-ops.cz

West Bohemian Institute for Heritage Resource Management. Oficiální stránky nestátního vědeckého institutu (obecně prospěšné společnosti), jehož činností je výzkum, dokumentace a ochrana archeologických, stavebních a jiných historických památek. Základní informace o ZIP, archeologické výzkumy, environmentální výzkumy, stavebně historické průzkumy, aktuality, akce. Česky, anglicky, německy.

platon.cbvk.cz

Studie a medailony s ukázkami německé lyriky, lyrických črt v próze a jiného čtení ze Šumavy v originálním veršovém znění a překladech. Práce vznikající od roku 1990 byla realizována v rámci grantu Ministerstva kultury ČR a zahrnuje autory pocházející ze Šumavy v jejím širším přeshraničním vymezení a další autory zabývající se danou tématikou od středověku až po současnost. Průběžně doplňované dílo obsahuje v současné době údaje o 510 autorech a je tvořeno více než 1300 ukázkami, biografickými daty, medailony, bibliografickými odkazy, 1800 ilustracemi v obrazové příloze, případně vysvětlivkami a slovníčky nářečních výrazů, to vše s možností plnotextového vyhledávání.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku