Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Pardubický kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.pardubickykraj.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.litomysl.cz

Sekce oficiálních stránek města Litomyšle. Historie města, první osídlení, Přemysla Otakara I., vývoj; Graduál litomyšlský z roku 1563; renesanční zámek; Piaristická kolej s klášterem; piaristické gymnázium; Dům U Rytířů; Bedřich Smetana (dům a pomník); židovská synagoga; grafik a tvůrce krásné knihy Josef Váchal - Muzeum (Portmoneum). Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí webu. Česky.

www.kpp.iipardubice.cz

Oficiální prezentace KPP - dobrovolné spolecnost sdružující pardubické patrioty, rodáky a jiné prátele mesta Pardubic a celého pardubického kraje. Základní informace o KPP, kalednár akcí, casopisy (Klubový casopis KPP; AB_ZET Pardubicka), aktuality. Cesky.

www.pruvodce.com

Prezentace souboru lidových staveb. Jediná rozsáhlejší expozice lidového stavitelství v přírodě stojící (přes svůj název) na území Pardubického kraje. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že jednotlivé expoziční celky se nacházejí v několika osadách obce Vysočina a ve městě Hlinsku. Skanzeny Veselý Kopec, Možděnice, Svobodné Hamry a Betlém Hlinsko. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku