Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Liberecký kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.kraj-lbc.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.luzicke-hory.cz

Několik obsáhlých textů publikovaných na serveru Lužické-hory.cz a věnovaných sklářské minulosti kraje, pohraničnímu opevnění, Lužickým Srbům a dalším historickým zajímavostem regionu. Vstup do dalších sekcí webu dále nabízí nejrůznější další informace využitelné pro turistiku.

www.chrastava.cz

Sekce stránek města Chrastava. Společnost zkoumá dostupné historické materiály, týkající se historie města; spolupracuje se spolkem KRATZAUER GILDE v Bavorsku; zveřejňuje nové poznatky v měsíční historické příloze BULLETIN (fulltext k dispozici); pořádá pro své členy odborné přednášky; pořádá vlastivědné výlety s poznávacím cílem. Česky.

www.technickepamatky.cz

Informace o průmyslovém dědictví v Libereckém kraji. Dějiny průmyslu na Liberecku, Jablonecku a Turnovsku; Geologie, Kartografie, Geofyzika; fotogalerie (továrny, mlýny, lomy, doprava, důlní díla, vojenské objekty, vodní díla a stavby. Kalendář oborových akcí, odkazy na související internetové stránky. Česky.

www.cesky-raj.info

Oficiální stránky turistického regionu Český ráj. Region se nachází necelých sto kilometrů severovýchodně od Prahy. Geograficky je ohraničen spojnicí Mnichovo Hradiště, Sychrov, vrch Kopanina, Železný Brod, Semily, Lomnice nad Popelkou, Jičín, Sobotka, Mnichovo Hradiště. Na východě přechází v Podkrkonoší a na severu je ohraničena pásem Jizerských hor a Krkonoš. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami - hrady, zámky, lidovou architekturu. Jako Český ráj začali tuto oblast nazývat již v 19. století hosté lázní Sedmihorky. Základní informace o regionu, aktuality, příroda, historie, atraktivní památky, mapy, fotogalerie, kalendář akcí, nabídka služeb, odkazy na další internetové stránky. Informace o Sdružení Český ráj. Česky, anglicky, německy, polsky.

www.trosky.cz

Samostatná sekce stránek hradu Trosky. Regionální zpravodajský server zaměřený na turistické zpravodajství z regionu Český ráj. Popularizační články o hradech i jiných památkách, o přírodě a dění v regionu. Turistické tipy, cykloservis, zajímavosti, fotografie, odkazy na související internetové stránky. Česky.

www.krystofovoudoli.cz

Soukromé stránky věnované vybraným obcím a místům na Liberecku. Informace k činnosti Obecního úřadu, turistické zajímavosti, historie, současnost, fotografie, odkazy na související internetové stránky. Česky.

www.pamatky.ceskalipa.org

Oficiální prezentace sdružení usilující o dokumentaci a ochranu drobných i větších severočeských historických památek. Základní informace o sdružení, aktuální informace, přehled drobných památek; informace o drobných památkách ztracených, obnovovaných i už opravených; přehled kostelů a kaplí; realizované akce, informace z médií, odkazy na související internetové stránky. Česky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku