Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Karlovarský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.zivykraj.cz

Karlovarský kraj – Oficiální průvodce krajem. Portál pro turisty a nejrůznější návštěvníky Karlovarska. Historie, památky, lázně a lázeňství, turistické zajímavosti, příroda, hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky.

www.krusnohorci.net

Regionální zájmové stránky zaměřené na zajímavé lokality, kulturu a folklór Krušnohorska. Tipy na výlety, zpravodajství, ubytování, turistické trasy, cyklotrasy, kalendář akcí. Česky.

www.dk-ostrov.cz

Sekce stránek Dům kultury Ostrov. Historické památky města Ostrov: zámek Ostrov; zámecký park a Letohrádek; Staré náměstí, kamenné kašny a historické domy; Malé náměstí; hřbitovní areál; klášter Ostrov (pohřební kaple Sasko-Lauenburských, klášterní kolej s kostelem Zvěstování Panny Marie, kaple). Česky.

www.dk-ostrov.cz

Sekce stránek Dům kultury Ostrov. Obnova a podpora návštěvnosti regionálně významného rozsáhlého komplexu barokních památek (zámeckého areálu a areálu kláštera) v historické části města Ostrov. Informace o projektu, aktuality, tiskové zprávy (Památník obětem násilí na Ostrovsku, Zahájení projektu, Nově opravené památky, Uložení kamenných prvků, Likvidace hospodářských budov, Likvidace vojenských objektů, Archeologický průzkum kostela), Mapa historického Ostrova. Památce českých a německých obyvatel Ostrovska a všech, kteří zde trpěli z národnostních, rasových, politických nebo náboženských důvodů v průběhu dvacátého století v kapli sv. Floriána. Česky.

www.sweb.cz

Neoficiální stránky Chráněné krajinné oblasti (CHKO). Základní informace o CHKO, historie, současnost. Mapy historické a současné. Turistické trasy, zajímavosti, přírodní unikáty, vrcholy. Zaniklé obce na území Slavkovského lesa (Rovná - Ebmeth, Krásná Lípa, Litrbachy - Čistá, Smrkovec, Třídomí, Vítkov, Vranov, Kostelní Bříza, Vrch Stolec). Fotogalerie historických fotografií: Mariánské lázně, minerální prameny, lázeňská kolonáda, Kladská, Nimrod, Loket, Horní Slavkov, Mnichov, rozhledny, zaniklé obce, obyvatelstvo aj. Česky.

www.kr-karlovarsky.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.matejovic.webzdarma.cz

Soukromé stránky (Rudolf Matějovič) shromažďující různé texty i fotografie vážící se k historii Ašska a obce Hranice u Aše (Roßbach in Böhmen). Místopis (historie názvů částí obce v Hranicích; názvy náměstí a ulic v Hranicích), historie obce s určitým zaměřením na celé Ašsko, Ašsko a Hranice v roce 1945, osvobození Ašska americkou armádou, výběr historických zajímavostí z měsíčníku Ašsko, významná místa v okolí města Aš, seznam usmrcených v elektrických drátěných zátarasech na státní hranici, seznam zastřelených při pokusu o ilegální přechod státní hranice, smírčí kříže v okolí, historické mapy, výběr textů a fotografií z obecní kroniky obce Hranice. Česky, německy.

www.matejovic.webzdarma.cz

Elektronická reprodukce stejnojmenné brožury vydané Chebským muzeem v nákladu 500 výtisků roku 1988. Metodický materiál k výstavě DÍLNA ´88 Ašsko. Unikátní soubor fotografií dokumentujících atmosféru města Aš v hraničním výběžku západních Čech v roce 1988. České obyvatelstvo, Romové, zubožené město normalizačních Sudet. Česky.

www.matejovic.webzdarma.cz

Elektronická reprodukce stejnojmenné brožury vydané roku 1997. Katalog výstavy pořádaný Muzeem Aš a Státních okresním archivem Cheb. Unikátní soubor fotografií dokumentujících vývoj ašského náměstí s pomocí nestarších historických map, přes fotografie 19. století, období Sudetengau, komunismus až po dnešek. Česky.

www.matejovic.webzdarma.cz

Soukromé stránky (Rudolf Matějovič) s obsáhlým katalogem naskenovaných historických pohlednic města Aš (a celé Ašsko), zvláště však obce Hranice u Aše (Roßbach in Böhmen). Město, obec, hospody, obyvatelstvo, náměstí, hasičský spolek, poválečné události, Spojenecká armáda v Aši, celkové pohledy města a okolí. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku