Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czKraje a obce ČR › Jihočeský kraj

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


Kalendář akcí

Česká Kanada a Slavonice: Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do krásného regionu, který leží na pomezí jižních Čech a jižní Moravy. Do Rakouska je to coby kamenem dohodil. Podíváte se do krásných poklidných lesů České Kanady, romantických renesančních kulis města Slavonice a na řadu zajímavých místních lokalit. V létě je na řadě míst možnost koupání, celoročně je u nás pořádáno nepočítaně kulturních akcí.

Využít můžete cenově dostupné a útulné ubytování. Informujte se na Ubytování Česká Kanada a Ubytování Slavonice.

Číst celý článek ... ››


www.milevsko.cz

Prezentace obsáhlého privátního regionálního výzkumu (Jiří Školník) zaměřeného na severní část mikroregionu Chyšecko na Milevsku (včetně regionu Vlksicko). Informace o projektu, geografické vymezení oblasti, příroda, osady a obce na Chyšecku (historie, současnost), fotogalerie, články (osobnosti Chyšecka, Židé na Chyšecku, turistika aj.). Česky, anglicky, německy, rusky.

www.ckrumlov.cz

Sekce stránek Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov. Velké množství informačních textů a fotografií vážících se k historii regionu. Klášter Vyšší Brod, založení, historie, historické lokality a zajímavosti okolí. Česky.

www.netolice.cz

Oficiální stránky města v šumavském podhůří. Historie města, městský znak (město má dva různé znaky), významní rodáci a osobnosti. Historická krajina Netolicka - naučná pěší stezka a cyklostezka (mapy a popis; slovanské hradiště sv. Ján, archeologický park, kostel sv. Václava, děkanství, stará škola, kostel Nanebevzetí Panny Marie, solnice, radnice, Rožmberský dům, historická kašna, sousoší sv. Jana Nepomuckého, měšťanský pivovar, Ziegrosserův mlýn, hrádek u rybníka Mnich, most se sochou sv. Jana, tradiční lidová architektura). Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí webu. Česky.

www.locicommvnes.qw.cz

Projekt zaměřený na historickou, uměleckou a krásnou literaturu, která se váže k regionu východní Šumavy a přilehlému regionu jižních Čech. Přehled českých, německých či jiných literárních autorů, ukázky textů, bibliografie. Virtuální expozice je rozdělena na okruhy (kacířství, husitství, modlitby aj.) a jednotlivé mikroregiony. Autory je nutné dohledat ručně. Česky, německy.

www.grasel.eu

Společná prezentace historicko-turistické lokality na česko-rakouském pomezí. Poznávací turistika po stezkách a místech, kde loupil a skrýval se se svou loupeživou bandou Jan Jiří Grassel / Johann Georg Grasel. Graselovy stezky vedou po obou stranách česko-rakouské hranice mezi jihočeskou Novou Bystřicí a jihomoravskými Novými Syrovicemi. Tvoří několik výletních okruhů. Základní životopisné údaje o Graslovi, turistické a historické zajímavosti (Slavonice, Nové Syrovice, Vratěnín, Dobersberg), Greenways Praha-Vídeň (cykloturistika). Česky.

Levné ubytování nedaleko hradu Landštejn nabízí Penzion Klondike v České Kanadě. Více na webu www.Neradova.com.


www.jihocesky-kraj.cz

Sekce oficiálních stránek krajského úřadu. Historie, památky, turistické zajímavosti, příroda hrady, zámky, zajímavá a památná místa, města, chráněné oblasti, zoo, příroda, technické památky. Přes menu lze vstoupit do další částí webu. Česky.

www.ckrumlov.cz

Sekce stránek Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov. Online databáze obrázků a fotografií regionální historie. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky.

www.otavin.cz

Společenský, historický a naučný čtvrtletník Písku, Písecka a Prácheňska. Prezentace tištěné regionální revue, základní informace, archiv starších čísel s vybranými články v elektronické podobě, nabídka tištěného časopisu. Česky.

platon.cbvk.cz

Studie a medailony s ukázkami německé lyriky, lyrických črt v próze a jiného čtení ze Šumavy v originálním veršovém znění a překladech. Práce vznikající od roku 1990 byla realizována v rámci grantu Ministerstva kultury ČR a zahrnuje autory pocházející ze Šumavy v jejím širším přeshraničním vymezení a další autory zabývající se danou tématikou od středověku až po současnost. Průběžně doplňované dílo obsahuje v současné době údaje o 510 autorech a je tvořeno více než 1300 ukázkami, biografickými daty, medailony, bibliografickými odkazy, 1800 ilustracemi v obrazové příloze, případně vysvětlivkami a slovníčky nářečních výrazů, to vše s možností plnotextového vyhledávání.

www.ckrumlov.cz

Oficiální informační systém regionu Český Krumlov. Základní informace o regionu, městu i zámku určené v prvé řadě turistům a návštěvníkům oblasti. Současnost, historie, významné osobnosti. Aktuální informace, kalendář akcí, krumlovská webová kamera, senzitivní 3D mapy, popularizační texty, fotografie. Česky, anglicky, německy.

www.ceskasibir.cz

Regionální internetová knihovna, digitální archiv a obrazová databanka se zaměřením: pro Česká Sibiř a okolí, tj. rozhraní středních a jižních Čech, Podblanicko. (Podle některých zdrojů je autorem tohoto názvu spisovatel Jan Herben.) Stránky provozuje stejnojmenné regionální občanské sdružení. Informace o lokalitě, historické mapy (Militín, Votice, Sedlec-Prčice, Sedlčany), historické pohlednice, obsáhlá elektronické knihovna vlastivědných textů, obce a lokality České Sibiře a blízkého okolí (podrobně k jednotlivým obcím), příroda České Sibiře. Česky.

www.retour.cz

Sekce komerčních stránek stejnojmenné cestovní kanceláře. Tipy na poznávací výlety. Bavorská Ruda (SRN), Hartmanice, Kašperské Hory, Klatovy, Nýrsko, Sušice, Vimperk, Železná Ruda, Běšiny, Hojsova Stráž, Kvilda, Prášily, Srní, Stachy, Strážov, Špičák, Zdíkov, Zelená Lhota a další zajímavá města a obce Šumavy. Česky.

www.prachatice.cz

Sekce oficiálních stránek města Prachatice. Počátky města a historie Prachatic ve světle nových archeologických objevů. Počátky osídlení; Vyšehradská kapitula; Zlatá stezka; zakládání měst v Čechách; počátky Prachatic; archeologické výzkumy; dláždění města Prachatic; první sídelní horizont; výrobní objekt; druhý sídelní horizont; zákulisí archeologického výzkumu. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku