Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.cz › Kraje, obce ČR

KRAJE A OBCE ČESKÉ REPUBLIKY


REGIONÁLNÍ HISTORIE A VLASTIVĚDAKarlovarský (KA) Ústecký (US) Liberecký (LI) Středočeský (ST) Praha (PR) Plzeňský (PL) Královéhradecký (KR) Jihočeský (JC) Pardubický (PA) Vysočina (VY) Jihomoravský (JM) Olomoucký (OL) Moravskoslezský (MO) Zlínský (ZL)Místopis České republiky dle regionů / Czech Republic – Regions


›› Jihočeský (JČ) / Southern Bohemian
›› Jihomoravský (JM) / Southern Moravian
›› Karlovarský (KA) / Karlovy Vary
›› Královéhradecký (KR) / Hradec Kralove
›› Liberecký (LI) / Liberec
›› Moravskoslezský (MO) / Moravian-Silesian
›› Olomoucký (OL) / Olomouc
›› Pardubický (PA) / Pardubice
›› Plzeňský (PL) / Pilsen
›› Hlavní město Praha (PR) / The Capital City of Prague
›› Středočeský (ST) / Central Bohemia
›› Ústecký (US) / Usti nad Labem
›› Vysočina (VY) / Vysocina
›› Zlínský (ZL) / ZlinStránky nadregionálního charakteru / General links


Kalendář akcí

Česká Kanada a Slavonice: Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do krásného regionu, který leží na pomezí jižních Čech a jižní Moravy. Do Rakouska je to coby kamenem dohodil. Podíváte se do krásných poklidných lesů České Kanady, romantických renesančních kulis města Slavonice a na řadu zajímavých místních lokalit. V létě je na řadě míst možnost koupání, celoročně je u nás pořádáno nepočítaně kulturních akcí.

Využít můžete cenově dostupné a útulné ubytování. Informujte se na Ubytování Česká Kanada a Ubytování Slavonice.

Číst celý článek ... ››


itakura.kes.vslib.cz

Stránky Jana Nouzy, známého specialisty na dokumentaci rozhleden a autora několika publikací. Zajímavosti ze světa rozhleden a tipy na turistické výlety, obrázky z historie i ze současnosti. Česky.

www.bismarcktuerme.de

Informační portál o věžích stavěných na počest německého kancléře Otto von Bismarcka, který v 19. století sjednotil jednotlivé německé země a vytvořil tzv. II. Německou říši. Základní informace o O. von Bismarckovi; Bismarckův kult a mýtus; stavba věží (často rozhledny), kašen, sloupů a jiných pomníků v Evropě, Africe, Austrálii/Oceánii a Jižní Americe; současné využití věží; fotogalerie. Česky, německy, polsky.

www.clavmon.cz

Faksimile Balbínova vlastivědného díla Učené Čechy z roku 1777 zpracovaná pracovníky Ústavu pro klasická studia AV ČR do elektronického formátu PDF. Možnost vyhledávání podle jmen i listování v knize. Práce Kabinetu pro klasická studia AV ČR. Latinsky.

www.povetrnik.cz

Zájmové stránky Kruhu přátel Technického muzea v Brně (TMB). Větrné mlýny v českých zemích. Historie větrných mlýnů, konstrukce, způsob mletí, lidé (krajánci, vyprávění posledního mlynáře, mlynářské rody aj.), přehled větrných mlýnů na území ČR, interaktivní mapa, zajímavosti, fotografie. Česky.Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku