Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMapy, geografie › Jízdní řády a plánovače tras

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.idos.cz

Portál s on-line jízdní řády zřízený ve spolupráci Ministerstva dopravy a Ministerstva informatiky. Intuitivní vyhledávání spojení „odkud“, „kam“, případně „přes co“; možnost editace přesného dne i času, počtu přestupů; členění na vlaky (rychlíky, spěšné), autobusy (místní, dálkové, mezinárodní), lodě aj. - možnost vzájemné kombinace a řetězové provázanosti; modifikace dalších parametrů spojení; garance dat. Editace předvolby vyhledávání; personalizace. Automatické počítání ceny vnitrostátní i mezinárodní železniční jízdenky. Jízdní řády on-line; rovněž ve formátech PDF i ve formátech pro kapesní Pocket PC; mapa Českých drah. Nápověda, novinky na IDOS, aktualizace dat off-line verzí. Česky, anglicky, německy.

www.dp-praha.cz

Sekce stránek Pražské integrované dopravy (PID) určená k vyhledávání spojení existujících v hlavním městě ČR. Intuitivní vyhledávání spojení „odkud“, „kam“, případně „přes co“; možnost editace přesného dne i času, počtu přestupů. Vyhledávání příjezdů a odjezdů, zastávkové jízdní řády, linky autobusů a tramvají, vyhledávání objektů. Nápověda. Česky, anglicky, německy.

www.railfaneurope.net

Internetový server věnovaný všeobecným i specializovaným technickým informacím o železniční dopravě a železničních zařízeních v Evropě. Server obsahuje velké množství původních informací; funguje rovněž jako rozcestník na jednotlivé webové stránky národních dopravců a oborových společností či sdružení. Přehledné zmapování existujících webových stránek z tohoto oboru. Snadno lze nalézt informace z většiny evropských národních železnic, včetně příslušných on-line jízdních řádů, map železničních sítí, poskytovaných služeb, důležitých upozornění apod. Anglicky.

www.dp-praha.cz

Jízdní řády linek metra, tramvají a autobusů Pražské integrované dopravy (PID) ve formátech PDF. Aktuálně zveřejněné informace. Hledání jízdních řádů podle linek: metro; tramvaje; autobusy městské a regionální; noční doprava; náhradní doprava; lanová dráha; školní linky; linky pro tělesně postižené; hledání podle zastávek v Praze a mimo Prahu. Nápověda. Česky.

www.viamichelin.com

Sekce komerčních stránek Michelin. Online internetová aplikace pro plánování služebních nebo privátních cest po České republice nebo zahraničí. Routeplanner vyhledá podle zadaných parametrů nejkratší nebo provozně nejvýhodnější trasu, vypíše podrobný itinerář a zobrazí mapu trasy. Výsledek můžete obdržet buď jako tabulku nebo tabulku doplněnou o mapku trasy. Intuitivní ovládání; mapy; turistické informace; hotely a restaurace v celé Evropě; provoz na silnicích; počasí; možnost vlastního účtu ViaMichelin; Michelin magazin. Anglicky, německy, francouzsky, španělsky, italsky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku
Přehled hlavních internetových míst s průběžně aktualizovanými mapami České republiky pro běžné vyhledávání.

www.cz.map24.com

Online aplikace pro vyhledání ideální trasy plánované cesty. Možnost výběru: Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika, Střední Východ, Austrálie. Routeplanner vyhledá podle zadaných parametrů nejkratší nebo provozně nejvýhodnější trasu, vypíše podrobný itinerář a zobrazí mapu trasy. Výsledek můžete obdržet buď jako tabulku nebo tabulku doplněnou o mapku trasy. Intuitivní ovládání. Česky.

www.dpmb.cz

Oficiální internetové stránky brněnských Dopravních podniků (DP). Web obsahuje aktuální zprávy vážící se k místní dopravní situaci, změnám spojení, výlukám, chystaným úpravám apod. Základní informace o DP, dopravní informace, tarify a ceny, jízdní řády, lodní doprava, FAQ. Možnost odběru novinek e-mailem. Česky, základní informace anglicky, německy.

www.dp-praha.cz

Oficiální internetové stránky pražských Dopravních podniků (DP). Informace o pražské integrované dopravě (PID). Web obsahuje aktuální zprávy vážící se k místní dopravní situaci, změnám spojení, výlukám, chystaným úpravám apod. Základní informace o DP, historie dopravy a DP, dopravní informace, tarify, ceny, bezbariérové cestování, vyhledávání spojení, tisk jízdních řádů, FAQ. Download jízdních řádů ve formátu PDF, propagační materiály, mapy. Nabídky pro středoškolské vzdělávání. Česky, anglicky, německy.

www.dpo.cz

Oficiální internetové stránky ostravských Dopravních podniků (DP). Web obsahuje aktuální zprávy vážící se k místní dopravní situaci, změnám spojení, výlukám, chystaným úpravám apod. Základní informace o DP, tarify, ceny, prodej jízdenek, jízdní řády, FAQ, komerční nabídky DP Ostrava. Česky.

www.airways.cz

Portál s praktickými informacemi o letecké dopravě. Aktuální oborové zprávy z ČR, Evropy, Ameriky, Asie, Austrálie. Nová letadla, nové aerolinie, nové aerolinky, letové řády, atlas letadel, vyhledávání a nabídky letenek, FAQ. Česky.

www.csa.cz

Internetové stránky tradiční české letecké společnosti. Web obsahuje základní informace o ČSA, aktuální oborové informace a zpravodajství, letový řád ČSA, přehled o letadlové flotile, informace o veškerých službách spojených s cestováním s ČSA (rezervace, audio-video, opožděná zavazadla, informace o klientských programech, FAQ apod.), potřebné informace o letišti Praha-Ruzyně (včetně plánku), služby spojené s příletem (doprava z letiště, hotely, půjčení auta, průvodce, měnový konvertor, kultura, restaurace), komplexní portfolio služeb ČSA, ČSA v zahraničí. Česky, anglicky.