Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czMapy, geografie › Svět obecně

Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.google.com

On-line služba společnosti Google. Detailní letecké a satelitní mapy USA s možností vyhledávání konkrétních budov a adres. Anglicky.

www.google.com

On-line služba společnosti Google. Detailní letecké a satelitní mapy celého světa s možností vyhledávání konkrétních budov a adres. Součástí služby jsou i 3D animace vybraných měst nebo detailní fotografie zajímavých lokalit, pořízené ze země. K využívání služby je třeba si nainstalovat prohlížecí modul, který si lze zdarma stáhnout ze stránek poskytovatele služby. Česky, anglicky, německy, španělsky, francouzsky, portugalsky a v dalších jazycích.

www.noaa.gov

Sekce stránek National Oceanic & Atmospheric Administration (NOAA). Databáze převážně nautických amerických historických map. Rozsáhlý vyhledávací systém, jednotná nomenklatura mapových listů. Anglicky.

www.ua.edu

Tématická sekce The University of Alabama. Přehledně řazené mapy různého kartografického zpracování. Řazeno chronologicky, tématicky a prostorově. Mapy Střední Ameriky, obsáhlé odborné kartografické texty. Anglicky.

www.loc.gov

Tématická sekce stránek kongresové knihovny USA (The Library of Congress). Rozsáhlá mapová databáze digitálních map s bohatým textovým doprovodem. Anglicky.

www.landkartenarchiv.de

Cestovní mapy Evropa, Německo, Čechy, Sudety, Slezsko, Morava (1892–1945, resp. 1999). Německy.

www.loc.gov

Sekce stránek Kongresové knihovny Spojených států (The Library of Congress). Prezentace digitalizovaných historických map a dalších dokumentů historické a kulturní hodnoty. Americká i světová města, národní parky, železnice, mapy z éry americké revoluce a občanské války (The Rochambeau Map Collection a jiné), vojenské plány, Libérie 1830-1870 a další. Anglicky.

www.reliefweb.int

Online informační brána k informacím v podobě přehledných map, komentářů a souvisejících dokumentů souvisejících a sktuálními humanitárními pohromami. Stránky jsou spravovány Organizací spojených národů (OSN), respektive UN Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA). Anglicky.

www.cgu.cz

Online prohlížeč historických map, který na svých stránkách zpřístupnila Česká geologická služba. Projekt „Geologické mapy z území České a Slovenské republiky do roku 1918“ zpřístupňuje výběr historických geovědních map z období před rokem 1918, konkrétně 385 samostatných map, 182 mapových příloh, 192 doplňkových textů, 50 vysvětlivek, 85 grafických příloh a 4 titulní listy. Mapy zobrazují především území Čech, Moravy, Slezska (450 map) a Slovenska (120 map), ale i přilehlá území v rámci Evropy (35 map). Součástí autorského rejstříku je 107 životopisů významných autorů, v polovině případů doplněných o jejich portréty. Česky, anglicky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku


www.talmamedia.com

Podrobná mapa jednotlivých území Maďarska v roce 1913 (1:450.000–1:1.000.000). Podrobná mapa řeky Dunaj od jejích pramenů až k deltě (1:125.000; reprodukce mapy z přelomu 19. a 20. století). Mapa maďarských železnic v roce 1910 (1:3.000.000; reprodukce mapy z roku 1912). Anglicky.

www.davidrumsey.com

Prezentace kartografické společnosti. Sbírka historických map zaměřená především na mapy 18. a a 19. století Severní a Jižní Ameriky. Dále jsou k dispozici rovněž historické mapy: svět, Evropa, Asie a Afrika. V podkategoriích atlas starožitností, historický globus, námořní diagram, rukopisné mapy a další exponáty přístupné online. Různé možnosti prohlížení a výzkumných programů. Fotografie, reprodukce, odborné i popularizační texty. Anglicky.

www.lib.utexas.edu

Sekce stránek The University of Texas at Austin, respektive univerzitní knihovny. Obsáhlá databáze soudobých i historických map celého světa z fondů Central Intelligence Agency (CIA) a jiných. Přes menu lze vstoupit do dalších oddělení knihovny a univerzity. Anglicky.