Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Zlínský kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.hradbrumov.cz

Oficiální prezentace středověkého hradu na jihovýchodním Valašsku. Informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, aktuality, fotogalerie, stručná historie hradu, archeologický výzkum. Česky.

www.sweb.cz

Prezentace hradu Malenovice. Aktuality pro návštěvníky, dopravní obslužnost, otevírací doba, obsáhlá historie hradu (historie hradu, stavební vývoj, historie šlechtických rodů, vlastnících hrad Malenovice), kalendář akcí, fotogalerie. Česky.

www.hyperlink.cz

Oficiální stránky zámku ve Vizovicích na Valašsku. Základní informace pro návštěvníky, chronologický přehled, virtuální prohlídka interiéry zámku a zámeckého parku. Česky, anglicky, německy.

www.korycany.cz

Oficiální stránky zříceniny gotického hradu. V současnosti se o hrad stará občanské sdružení Polypeje, které se snaží o záchranu, dokumentaci a zpřístupnění památky. Aktuality, kalendář akcí, základní historické údaje, stavební vývoj, fotogalerie, místní pověsti, dokumenty, plány a mapy hradu. Odkazy na odbornou literaturu; některé studie v dispozici v elektronické podobě. Česky.

www.zamek-buchlovice.cz

Oficiální stránky moravských památek zámku Buchlovice a hradu Buchlov. Základní informace o obou památkách, otevírací doba, kalendář akcí, zámecký par a zahrada s tzv. historickou zelení. Katalog a obrazová galerie fuchsií a okrasných dřevin v zámeckém parku. Malíři z buchlovského kraje. Česky, anglicky, německy.

www.muzeum-km.cz

Oficiální stránky muzea pro oblast Kroměříž / Kroměřížsko. Základní informace, aktuality, kalendář akcí, odborná knihovna, publikační činnost. Max Švabinský - Památník; zámek Chropyně; Rymice - lidové stavby; Expozice Příroda a člověk (archeologie, příroda); Marie von Ebner-Eschenbach - hrobka; Větrný mlýn (Velké Těšany, Bořenovice). Česky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku