Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Ústecký kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.zamek-jezeri.cz

Oficiální stránky státního zámku. Základní informace pro návštěvníky, aktuality, historie zámku (od původního hradu, přes gotické, renesanční a barokní období; páni z Lobkowicz a zámek v 18. a 19. století; zámek a SS za druhé světové války; státní správa po roce 1945), výkladový termín historických termínů, dopravní obslužnost. Česky.

www.jezeri.wz.cz

Oficiální stránky zámku. Informace pro návštěvníky, otevírací doba, kalendář akcí, historie zámku (gotika, renesance, baroko a Lobkovicové, druhá světová válka a SS Liebstandarte Adolf Hitler, úpadek po roce 1949), fotogalerie dobových fotografií, devastace okolí zámku těžbou uhlí – dokumentace. Česky.

www.zameklibouchec.eu

Oficiální stránky zámku Libouchec nedaleko Ústí nad Labem. Historie obce a panství Libouchec, historie panských sídel v obci, architektonický vývoj panského dvora (nové tvrze, zámku) v Libouchci, fotogalerie, mapa Libouchce. Česky.

www.zamekdecin.cz

Oficiální stránky zámku Děčín. Zámek stojí na skalním ostrohu nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Patří mezi výrazné dominanty a mezi největší a nejstarší památky severních Čech. Základní informace pro návštěvníky, otevírací doba, virtuální prohlídka, kalendář akcí, stručná historie zámku. Fond obnovy a údržby zámku Děčín – základní informace a projekty (obnova kašen na předním nádvoří, restaurování renesančního oltáře z Krásného Studence). Informace o souvisejících historických objektech: Thunovská kaple sv. Jana Nepomuckého, Kostel Povýšení sv. Kříže, zámek Jílové. Česky, anglicky, německy.

www.hradhnevin.cz

Prezentace hradu Hněvína, stojícím na stejnojmenném vrhu nad severočeským městem Most. Historie hradu, vyhlídka, komerční nabídka (restaurace a ubytování). Česky.

www.hasistejn.cz

Prezentace akcí pořádaných na hasištejnském hradu. Kalendář akcí. Česky.

www.rubes.cz

Základní informace užitečné k návštěvě výrazné dominanty kraje, publikované na stránkách Regionálního informačního centra Libochovice. Informace o hradu, turistické rady, sesuvy půdy. Česky.

www.hradstrekov.cz

Oficiální stránky hradu. Informace pro turisty, kalendář akcí, historie hradu, aktuality. Česky.

www.zamek-vbrezno.cz

Oficiální stránky zámku. Informace pro návštěvníky (otevírací doba, kalendář akcí), virtuální prohlídka zámku a zámeckého parku. Základní informace o rodině Chotkových (Karel Chotek, Žofie Chotková atd. – texty, portrétní fotografie, fotografie z cest). Česky, anglicky, německy.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku