Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Pardubický kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.svojanov.cz

Oficiální stránky hradu. Základní historické údaje, kalendář akcí, informace pro návštěvníky. Česky.

www.kosumberk.cz

Oficiální stránky romantické zříceniny gotického hradu Košumberk. Hrad byl založen počátkem 14. století nad údolím říčky Novohradky v okrese Chrudim, ve výšce 342 m n. m. Dnes patří do správy města Luže. Na webu najdete základní informace o historii hradu, turistické tipy na výpravy do okolí, památky města Luže, seznam osobností z místního kraje a další související informace.

www.sweb.cz

Oficiální stránky litického hradu. Kalendář akcí, dostupnost hradu, plán hradu a okolí, hrady, zříceniny a zajímavosti v okolí. Historie hradu, přehled majitelů, erby majitelů, pověsti a články. Česky, anglicky.

www.hippologickemuzeumslatinany.cz

Oficiální stránky muzea. Informace pro turisty i odborné badatele. Otevírací doba, stálá expozice (anatomie, kůň v umění; ukázky erbů (erbovnictví), koně a císař Rudolf II. a Albrecht z Valdštejna; hospodářství zámku – stará zámecká kuchyně), historie zámku a muzea, aktuality a kalendář akcí. Kůň Převalského (Equus przewalskii) a Slatiňany. Česky, anglicky.

www.zamekcholtice.cz

Oficiální stránky zámku. Základní informace o nemovitosti, kalendář akcí, kontakt. Česky.

www.nhkladruby.cz

Oficiální stránky tradičního hřebčína ušlechtilých bílých a vraných starokladrubských koní. Základní informace, dokumenty, historie hřebčína, turistické zajímavosti, služby, kalendář akcí, publikace. Koně: chov, plemenná kniha, plemenitba, hřebčín. Prohlídky: prohlídka stájí hřebčína Kladruby a Slatiňany, prohlídka zámku, prohlídka kočárovny. Česky, anlgicky, německy.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku