Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Moravskoslezský kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.hradsovinec.cz

Oficiální stránky hradu. Obsáhlá historie hradu, nákresy a historické fotografie, informace pro návštěvníky, kalendář akcí. Česky.

www.slezskoostravskyhrad.cz

Oficiální prezentace akcí pořádaných na Slezskoostravském hradě, který se nachází uprostřed města Ostravy, na soutoku Ostravice s Lučinou. Historie hradu, kalendář akcí pořádaných na hradě i v dalších objektech komerčního vlastníka hradu. Česky.

www.hrad-hukvaldy.zde.cz

Neoficiální stránky hradu Hukvaldy. Historie hradu (počátky hradu ve 13. století; úpravy hradu během 16.–17. století; držitelé hradu – Hückeswagenové, Jan Čapka ze Sán, páni z Boskovic), virtuální prohlídka hradu, informace pro návštěvníky, otevírací doba. Česky.

www.zamek-frystat.cz

Oficiální stránky zámku. Empírový zámek Fryštát je jedinečnou památkou svého druhu v regionu. Základní údaje pro návštěvníky, historie zámku (hraběcí rodu Larisch-Mönnich), prohlídkové trasy, areál zámku (zámecký park). Česky, anglicky.

www.divcihrad.cz

Oficiální stránky obce. Informace obecního úřadu, základní informace o historii obce a historii hradu. Česky.

www.bruntal-zamek.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace pro návštěvníky, stručný historický nástin, kalendář akcí. Renesanční, barokně upravovaný zámek Bruntál se zámeckou expozicí; zřícenina hradu Sovinec; kosárna Karlovice; expozice mlýnského náhonu (Bruntál). Virtuální prohlídka, zajímavosti. Česky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku