Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Královéhradecký kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.skalyadrspach.cz

Oficiální stránky obce členěné na čtyři samostatné sekce: Obce, Turistika, Historie, Historická fotogalerie. Informace pro turisty: Prohlídkový okruh skalním městem, skalní město – otevírací doba, Adšpašské skály – mapa, CHKO Broumovsko – mapa, česko-německý slovník pomístních jmen, historie lezectví, příroda (geografie, rostlinstvo, zvířena). Historie: Osídlování; památky; šlechtické erby panství a hradu Adršpach; pověsti; lnářství - přádelní škola v Adersbachu; škola v Dolním Adršpachu; ukázky z dobového tisku; historie železnice (choceňsko- broumovská dráha, Teplice nad Metují–Trutnov); historie názvu obce. Česky, anglicky, německy, polsky.

www.kumburk.cz

Oficiální stránky zříceniny gotického hradu. Informace pro návštěvníky, návštěvní řád, stručné dějiny hradu, stavební práce v letech 2001–2005, historické fotografie, fotografie nedaleké zříceniny hradu Bradlec. Česky.

www.hradpecka.cz

Oficiální stránky hradu, který v minulosti vlastnili mimo jiné pánové Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a po jeho popravě Albrecht z Valdštejna. Stručná historie hradu, Kryštof Harant (stručný medailónek), informace pro návštěvníky, kalendář akcí. Expozice: Harantova pracovna, renesanční obrazárna, rytířský sál, černá kuchyně, středověká mučírna, zpracování lnu v Podkrkonoší; opona peckovského spolku divadelních ochotníků Tyl z roku 1876; Pecka jako gotický hrad a jako renesanční zámek. Česky, anglicky, německy.

hejkalkovo.opocno

Neoficiální stránky východočeského zámku. Aktuality, informace pro návštěvníky, stavební vývoj zámku, historické události a majitelé panství, expozice a sbírky, informace k zámeckému parku a zahradě, kalendář akcí. Virtuální prohlídky zámeckých expozic, katalog zámecké obrazárny. Odborné texty a články, výběrová bibliografie. Česky, anglicky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku