Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Karlovarský kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


www.mostov.cz

Oficiální stránky zámku. Základní informace pro návštěvníky, stručná historie, tradiční porcelán Haas a Czjzek, velkoprůmyslník Jiří Haas z Hasenfelsu (majitel v 19. století a jeho dědicové), hrad Bítov a mladý baron Georg Haas. Expozice: unikátní kachlová kamna, okenní vitráže, historické malby, štukové stropy. Možnosti hotelového ubytování. Česky, anglicky, německy.

www.cestujme.cz

Oficiální prezentace státního hradu a zámku na stránkách památkového ústavu. Majestátní hrad na vysoké skále uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplou. Základní informace pro návštěvníky, dopravní obslužnost, kalendář akcí, stručná historie (páni z Oseka, páni z Rabštejna, Questenberkové, Kounicové, Beaufortové-Spontini; cín; těžba cínu), popis areálu, virtuální prohlídka, Relikviář sv. Maura. Přes menu lze vstoupit na přehled historických památek spravovaných NPÚ ÚOP Plzeň. Česky, anglicky, německy.

www.cestujme.cz

Oficiální prezentace hradu na stránkách památkového ústavu. Základní informace pro návštěvníky, dopravní obslužnost, kalendář akcí, stručná historie (časová osa, novodobá historie zámku po roce 1945), fotogalerie. Přes menu lze vstoupit na přehled historických památek spravovaných NPÚ ÚOP Plzeň. Česky, anglicky, německy.

www.kynzvart.cz

Oficiální prezentace zámku. Základní informace pro návštěvníky, aktuality, otevírací doba, kalendář akcí, stručná historie, prohlídková trasa, významné osobnosti (kancléř Metternich). Česky, anglicky, německy; základní informace rusky, francouzsky.

www.omks.cz

Oficiální stránky muzea se zaměřením na Sokolov, Krásno a Horní Slavkov. Základní informace pro návštěvníky, kalendář akcí, přehled expozic. Hornické muzeum Krásno (důl, důlní železnice, historie dolu); zámek Sokolov (Kašpar Šlik, po bitvě na Bílé Hoře Šlikům zkonfiskováno a roku 1622 ho získali Nosticové); muzeum (příroda Sokolovska, dějiny Sokolovska, dějiny rudného a uhelného hornictví na Sokolovsku). Přehled publikační činnosti, staré památné stromy na Sokolovsku, výroční zprávy, zaniklé obce regionu (Slavkovsky les, Sokolovská pánev, Západní Krušné hory). Česky, anglicky, německy.

www.becov.cz

Oficiální prezentace města Bečov a místního zámeckého komplexu (hrad a zámek). Základní informace o městě, úřední deska, skužby, turistika (výletní místa v okolí Bečova, chráněná krajinná oblast Slavkovský les), historie (základní chronologické údaje, stručný přehled dějin, významné osobnosti, památky). Od roku 1997 prezentuje bečovský zámek jako svoji chloubu renovovaný románský relikviář svatého Maura. Česky, anglicky, německy.

www.hornihrad.cz

Oficiální stránky hradu a zámku, jehož historie sahá až do 13. století. Základní informace o historii hradu, majitelích (Oldřich a Erhart z Rugehensensteinu, Dětřich z Portic, Hildebrant Satanéř z Drahovic, rod Šliků / Šlikové, rod Buquoyů / Buquoyové aj.), stavební sloh, kalendář akcí (akce na hradě), aktuality. Během II. světové války byl hrad využíván jako středisko Hitlerjugend. V roce 1945 byl hrad zabaven a převeden do rukou státu. Následně používán jako středisko a ubytovna Jáchymovských dolů. Později byl užíván jako záchytný domov pro mladistvé. Následně byl hrad opuštěn, takže během 60 let se vlivem "socialistické péče" proměnil v ruinu a byl označován jako zřícenina. Roku 2000 byl hrad prodán do soukromých rukou. Následně prošel zcela zásadní rekonstrukcí. Česky, anglicky, německy.

www.chebskyhrad.cz

Oficiální stránky hradu města Cheb. Základní informace pro návštěvníky, kalendář akcí, přehled historického vývoje hradu (palác, černá věž, kasematy, archeologická expozice. Chebské kamnářství (kachle v archeologických nálezech, novověké kamnářské zboží, Willi Russ - z folkloristického a etnografického hlediska jedinečná Chebská kamna Williho Russe. Česky, anglicky, německy.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku