Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.czabcTuristiky.czHrady, zámky, tvrze › Jihočeský kraj

Aktuální předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí 

dnes    Počasí 

zítra    Počasí 

pozítří


Česká Kanada a Slavonice

Turistický průvodce. Příběhy z oblastí známých jako Slavonicko a Česká Kanada. Turistické tipy pro vaše výlety. Unikátní turistický průvodce v sobě kombinuje, mapy, lokace a vzrušující příběhy. Podrobně se věnuje mimo jiné historii a zajímavým příběhům hradu Landštejn i zámků Český Rudolec a Dačice. Poutavě vás provede i městem Slavonice.

Knihu Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko výhodně zakoupíte přímo v e-shopu vydavatele, na webu NZB.cz.


www.hradlandstejn.cz

Slavný hrad v srdci České Kanady. Oficiální stránky hradu na česko-moravsko-rakouském trojmezí. Informace pro návštěvníky, dopravní obslužnost, kalendář akcí, stručný přehled historie, archeologický výzkum, fotogalerie, informace pro turisty. Hrad patří mezi největší a nejzachovalejší hradní zříceniny na území České republiky. Leží v oblasti zvané Česká Kanada a patří k vyhledávaným turistickým cílům. V roce 1990 byl po rozsáhlé rekonstrukci po mnoha desetiletích znovuotevřen veřejnosti. K historii hladu Labdštejna viz články Zřícenina hradu Landštejn a Zřícenina hradu Landštejn.

Levné ubytování nedaleko hradu Landštejn nabízí Penzion Klondike v České Kanadě. Více na webu www.Neradova.com.


www.netolice.cz

Prezentace renesančního zámku na oficiálních stránkách města Netolice. Lovecký letohrádek, dnes ukázka italského stavitelství. Stavba byla provedena na olšových a dubových pilotech, které v bažinatém terénu postupně zkameněly. Expozice Krátkého filmu Praha: český kreslený, ploškový a loutkový film. Vystavené originály prací (Václav Čtvrtek, Břetislav Pojar, Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman aj.). Základní informace pro návštěvníky. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí webu (historie města, turistické zajímavosti a památky, úřední oznámení městského úřadu aj.). Česky.

www.strakonice.cz

Oficiální stránky hradu a muzea ve Strakonicích. Základní informace pro návštěvníky, struční historie hradu a muzea, kalendář akcí, možnosti výletů do okolí (Krajem Švandy dudáka; Strakonice a Johanité – Maltézští rytíři; Židé na Strakonicku; lidová architektura na Strakonicku). Expozice: hradní prostory, kapitulní síň a ambity (Bývalá komenda johanitů, maltézských rytířů), galerie. Česky, anglicky, německy.

www.sezimovousti.cz

Prezentace jednoho z nejvýznamnějších hradů Táborska na stránkách města Sezimovo Ústí. Základní historické údaje, aktuality, otevírací doba pro návštěvníky, fotogalerie, informace o archeologickém výzkumu. Česky.

www.zlatakoruna.cz

Oficiální stránky obce. Základní informace o historii, památkových objektech (Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Budova malého konventu, Kostel svaté Markéty), informace pro návštěvníky kláštera, fotogalerie. Česky, anglicky, německy.

www.hrad-rozmberk.eu

Oficiální stránky jihočeského hradu. Základní informace o historii místa, expozice, programy, otevírací doba, kalendář akcí, popularizační texty, zajímavosti, fotogalerie, přehled doplňkových služeb pro turisty, firemní akce a podobně. Odkazy na související internetové stránky. Česky, anglicky, německy, francouzsky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku