Historie na internetu
  


www.hrady-zamky-tvrze.cz

Katalogový server o hradech, zámcích a tvrzích země České a Moravskoslezské. Databáze památkových objektů v České republice s popisem historie, exteriérů a interiérů, turistickými a dalšími informacemi. Účelem encyklopedie je napomoci při plánování výletů po České republice. Hledání v mapě, abecední seznam, fulltextové vyhledávání. Terminologický slovník, legenda k turistickým symbolům a značkám. Nabídka komerčních služeb. Česky.

www.rozhlas.cz

Sekce stránek Českého rozhlasu. Texty a zvukové záznamy pořadů k tématice převážně českých hradů a zámků. Fotografie a další přílohy. Odkazy na související pořady ČRo (Po Česku; Kdy to bylo?; Odysea; Toulky Moravou; Kořeny; Vltavín; Křížem krajem; Tepny krajiny; Odkazy minulosti; Toulavý mikrofon; Tip na výlet). Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek ČRo. Česky.

www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Úvod do dějin ranného novověku; České země v raném novověku; Západní Evropa v raném novověku; Severní, východní a jihovýchodní Evropa v raném novověku; Rozbor literatury k dějinám Vsetína v letech 1480-1799; Čarodějnické procesy na Rokycansku; Nižší šlechta ve věku jagellonském; Stavební aktivity olomouckého biskupa Karla II. z Lichtensteina v Kroměříži; Albrecht z Valdštejna; Renesanční zámky. Česky.

www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Moderní historiografie; Dějiny dějepisectví; dějiny slezského hradu Kolštejn; Želivský klášter; Strahovský klášter; historie města Brno; Hrady v Podyjí. Česky.

www.pamatky.com

Obsáhlá online databáze českých, moravských a slezských hradů, tvrzí, zřícenin, klášterů, kostelů, synagog, hradišt, skanzenů, mlýnů, hamrů, hutí, štol, pomníků, rozhleden, pevností, bunkrů a dalších turisticky vděčných míst. Tipy na turistické výlety. Česky.

www.hrady.cz

Specializovaný server pro popularizaci turisticky zajímavých míst a lokalit na území republiky. Obsáhlá databáze obecných informací o místech, která stojí za shlédnutí, navštívení a k odpočinku.

www.zamky-hrady.cz

Specializovaný server pro popularizaci turisticky zajímavých míst a lokalit na území republiky. Hrady, zámky, města, muzea, církevní památky, zříceniny, erby, zajímavosti na území Evropy, informační centra a další informace pro turisty. Česky.

www.tnet.cz

Databáze poškozených sakrálních památek v ČR. Informace o kostelech, kaplích a kapličkách v České republice, jež jsou ve špatném stavebně-technickém stavu nebo byly v období po roce 1945 zničeny a dosud nebyly obnoveny. Poškozené sakrální stavby: texty a fotografie. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku
Vybrané na hrady a zámky mimo území ČR


  www.castillosasociacion.es

Oficiální stránky Sdružení. Základní informace, stavby hradů na území Španělska, publikace, možnost vyhledávání. Španělsky, částečně anglicky.

  www.castles.org

Reference hradů, zámků, paláců, klášterů a dalších turisticky zajímavých objektů z celého světa. Možnosti cestování, ubytování a další informace pro turisty. Obsáhlá bibliografie. Možnost odběru novinek. Otázky a odpovědi. Anglicky.