Turistické tipy a výlety po České republice
  


Kde jste: abcTuristiky.czEuroregiony a přeshraniční regiony › Rakouské pohraničí


Předpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


Ubytujte se levně na české straně česko-rakouského pohraničí a procestujte rakouské příhraničí. Pohodlné a příjemné ubytování přímo v historickém centru města Slavonice (okres Jindřichlv Hradec) nabízí Rekreační dům Slavonice. Hezké pobyty v oblasti Česká Kanada poskytuje Penzion Klondike . Více na webu www.Neradova.com.


www.euregio.cz

Oficiální stránky euroregionu zahrnující obce jihozápadních Čechy, části německého Bavorska a Dolního Rakouska. Základní informace, projekty, dispoziční fond, fotogalerie. Česky, německy.

www.somjm.cz

Oficiální české stránky sdružení obcí a měst jižní Moravy sdružených do česko-slovensko-rakouského euroregionu. Základní informace o euroregionu, aktivity, dispoziční fond, informační servis. Česky.

www.euregio-weinviertel.org

Oficiální společné stránky euroregionu Weinviertel-Südmähren-Westslowakei, který zabírá rakouské okresy Gänserndorf, Hollabrunn, Korneuburg a Mistelbach; na jižní Moravě okresy Břeclav, Hodonín, Znojmo a Brno-venkov; na Slovensku Samosprávní kraj Bratislava-vidiek (Bratislavský kraj) s okresem Malacky, ležícím u řeky Moravy, a Samosprávní kraj Trnava (Trnavský kraj) s okresy Senica a Skalica v západoslovenském regionu Záhorie. Základní informace o regionu, aktuality, turistické a jiné aktivity. Česky, anglicky, německy, slovensky.

www.ersn.cz

Oficiální stránky euroregionu, v němž je spojeno 5 waldviertelských a 4 jihočeské okresy. Z české strany k největším členům patří města České Budějovice, Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Milevsko, Třeboň, Dačice; z Dolního Rakouska Krems, Zwettl, Horn, Gmünd, Waidhofen an der Thaya, Schrems, Dobersberg. Základní informace o euroregionu, novinky, dispoziční fond, struktura, impulzní centra, pracovní skupiny, projekty. Česky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku