Historie na internetu
  

Aktuální podrubriky

rešerše webu


 Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu Ikona RSS kanálu

Text nevzniká sám od sebe
Rešerše: abcHistory.cz › Dějiny USA

HISTORIE USA


DĚJINY SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH
Pojmem Česká Kanada je už od první republiky označován čarokrásný kraj s divokými zákrutami lesních rybníků na pomezí jižních Čech a jižní Moravy. Oprávněně patří mezi turisticky vděčné destinace České republiky. Je to romantická oblast lesních vodních ploch a luk střídajících se vrchovinou. Je to ideální místo pro vaše výlety i pro plánovanou dovolenou.

Levné a příjemné ubytování v oblasti České Kanady nabízí Penzion Klondike. Více na webu www.Neradova.com.
Dějiny Spojených států amerických obecně


www.achp.gov

Oficiální stránky Úřadu, který má za úkol propagovat a podporovat zachování, povznesení a produktivní využití historických zdrojů USA a sloužit jako poradní orgán pro prezidenta a kongres při tomto procesu. Na hlavní stránce aktuální sdělení a zprávy, informace o programu úřadu, federálních a státních programech ochrany historie, školící a vzdělávací plány, on-line publikace zabývající se činností úřadu, FAQ. Anglicky.

www.historyplace.com

Soukromé a nezávislé internetové stránky spravované Philipem Gavinem, autorem několika historických publikací. Materiály zaměřené na americkou revoluci, americkou občanskou válku, dějiny 20. století, druhou světovou válku, nacismus, vietnamskou válku, masovou genocidu, historii úřadu prezidenta USA a další. Anglicky.

www.archives.gov

Oficiální stránky nezávislé americké agentury s federální působností, která slouží jako správce fondů vztahujících se k americké historii. Základním posláním je NARA je zajišťovat pro občany, veřejnou správu, prezidenta, Kongres a soudy rychlý přístup k důležitým dokumentům. Jedná se však rovněž o veřejný fond, jež má přispívat k rozvoji a ochraně americké demokracie. Prostřednictvím archivovaných dokumentů, které jsou zpřístupňovány i řadovým občanům, lze kontrolovat činnost americké vlády. Základní informace o instituci, projekty, aktuality, kalendář událostí, zásadní historické dokumenty v elektronické podobě (Prohlášení nezávislosti, Ústava USA, Listina svobod a jiné), online archivní databáze, archivní pomůcky, genealogie, odborné publikace a související. Anglicky.

www.eyewitnesstohistory.com

Popularizační stránky zaměřené na celou řadou historických námětů. Starověk, Středověk, Renesance, 17. století, 18. století, 19. století, Občanská válka USA, Divoký Západ, 20. století, první světová válka, druhá světová válka, fotogalerie, unikátní zvukový archiv. Anglicky.

www.abcHistory.cz

Videotéka portálu abcHistory.cz s ukázkami dobových filmových záznamů i retrospektivních dokumentů a komentářů. Česky, anglicky, německy, rusky.

www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Hospodářské dějiny Evropy 20. století; Nagasaki a Hirošima - atomový útok; Stalinismus; Válka o Falklandy 1982; Amerikanizace Německa; Zahraniční politika USA; Válka v koloniích a na moři 1914-1917; Chruščov; H. A. Kissinger - Umění diplomacie; Černošské hnutí v USA; Vznik, vývoj a organizace Evropského společenství (následně Evropské Unie); NASA. Česky.

www.dejepis.com

Sekce stránek Dějepis.com s texty vybraných významných dokumentů: Zlatá bula sicilská, Čtyři artikuly pražské, Ktož jsú boží bojovníci, Stížný list českých a moravských pánů do Kostnice (1415), Dekret kutnohorský, Ferdinand I. Habsburský - Volební slib, Rudolf II. - Majestát, Deklarace nezávislosti (Thomas Jefferson), Ústava USA, František Josef I. - Mým národům (1914), Prohlášení československé samostatnosti (1918), Norimberské rasové zákony (1935), Mnichovská dohoda (1938), Provolání předsednictva ÚV KSČ z 21. 8. 1968, Prohlášení Charty 77 (1977) aj. Cizojazyčné dokumenty Constitutional Amendments (USA), North Atlantic Treaty Organization (NATO). Česky, vybrané dokumenty anglicky.

www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Občanská válka Severu proti Jihu; Dohoda a Trojspolek; Vídeňský kongres; Britské impérium v 19. století; Britský koloniální systém; Děkabristé; Otto von Bismarck; Ruský narodnický anarchismus; Clemens Metternich; Giuseppe Mazzini. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku