Historie na internetu
  

abcHistory.czUmění › Dějiny sochařství

Dějiny sochařství


Sochy, skulptury, odlitky a plastiky

Sochařství je specifickou částí výtvarného umění, která představuje samostatnou svébytnou oblast výtvarného projevu spojující architekturu s malířstvím.
  www.muzeum-mb.cz

Oficiální stránky muzea v Mladé Boleslavi. Základní informace pro návštěvníky, kalendář akcí, historie muzea, přehled expozic (Mladá Boleslav od 18. až do počátku 20. století; Venkov v proměnách času; historie hradu; virtuální prohlídky). Sbírky: archeologie (osídlení Pojizeří), domácí přístroje (žehličky, laterna magika, promítací přístoje 19. století), sklo (české výrobky z 2. poloviny 19. století), výtvarné umění (soubor plastik z 18. století od několika generací sochařské a řezbářské velké rodiny - Jelínkové z Kosmonos), cín, numismatika, pečetidla, staré tisky, historické fotografie (skleněné desky, daguerrotypie aj.), militaria (chladné a palné zbraně zahrnující především období 18. a 19. století; vojenské i lovecké), keramika, etnografie (lidové kroje, malovaný nábytek). Přehled odborných publikací; Vlastivědná společnost Mladoboleslavska; virtuální expozice; informace o pobočkách muzea (Bělá pod Bezdězem; Benátky nad Jizerou). Česky, anglicky.

  www.horice.org

Sekce oficiálních stránek města. Historie města (osídlení Hořicka, novověk, bitva na Chlumu neboli bitva u Sadové, rozmach kamenictví v období baroka), Tradice města (kamenictví, Kofránkovy hořické trubičky, husitská tradice v Hořicích). Česky.

  www.kolin.cz

Oficiální prezentace muzea v Kouřimi v sekci stránek regionálního muzea v Kolíně. Základní informace pro návštěvníky, historie muzea, kalendář akcí. Expozice: Muzeum lidových staveb v Kouřimi (MLS) - Skanzen Kouřim; Slovanská Kouřim – hradiště Stará Kouřim; Kouřim a Kouřimsko ve středověku; Měšťanská Kouřim v 18. a 19. století. Sbírky: archeologie (s důrazem na archeologická naleziště Stará Kouřim, Molitorov, Běšínov); perníkářství a cukrářství; umělecké řemeslo (soubor keramického a kameninového nádobí); historie (architektonické prvky); výtvarné umění (barokní plastiky); etnografie (kroje). Virtuální prohlídka. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.muzeum.cz

Oficiální stránky muzea. Základní informace o muzeu, expozice drahých kamenů, spiritismus v Podkrkonoší (lidové spiritistické hnutí, deisté), Stanislav Sucharda - dům slavného sochaře. Česky, anglicky, německy.

  www.muzeum-cv.net

Oficiální stránky muzea. Základní informace o muzeu, expozice v prostorách radnice: gotika severozápadních Čech (plastiky a oltářní malby), historická lékárna (nábytek a vybavení lékárny z kláštera alžbětinek v Kadani), zbrojnice, Fialův pohyblivý betlém s chomutovskými reáliemi, lapidárium (kamenné artefakty s vůní léčivek); expozice v prostorách gymnázia: minerály a horniny Krušných hor, archeologie, vlastivědná výstava řemesel, lidových zvyků a kultury; hvězdárenská věž. Kalednář akcí; publikační a výzkumná činnost. Česky.