Historie na internetu
  


Dějiny Řecka


Řecko, čili současná Helénská republika

Pobřeží Řecka u Egejského moře bylo místem vzestupu první civilizace v Evropě. Po éře impéria Alexandra Velikého přišlo období, kdy se řecká kultura stala základem helénské civilizace.Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.auth.gr

Oficiální stránky univerzity založené roku 1925. Informace o historii univerzity, oborů zde studovaných i o městu Tesalonika. V dalších sekcích přehled fakult univerzit a škol při ní založených, vzdělávací a výzkumné projekty, personální složení fakulty, mezinárodní vztahy, informace o evropském vzdělávacím systému, informace pro profesory a studenty. Péče o studenty, výměny studentů do zahraničí. Novinky a vyhledávání. Řecky, anglicky, francouzsky, německy, španělsky, italsky, rusky.

Muzea / Museums
  www.benaki.gr

Oficiální stránky Muzea v Řecku. Řadí se mezi největší řecká muzea, která obohatila materiální prostředky Řecka. Zároveň je to nejstarší muzeum v Řecku. Historie a činnost muzea, návštěvní informace, zpřátelené organizace a osoby muzea. Mapa muzea včetně přehledného rozčlenění všech pater spolu s obrazovou prohlídkou muzea, sbírky, výstavy a pořádané akce, archiv informací, sekce zaměřená na vzdělávání, publikace, knihovna, obchod a mapa stránek. Kontaktní informace. Řecky, anglicky.