Historie na internetu
  

abcHistory.czTechnika, průmysl › Matematika, fyzika

Matematika, fyzika


Dějiny matematiky a fyziky
www.ceskatelevize.cz

  Sekce oficiálních internetových stránek České televize. Internetové vysílání ČT. Digitální archiv specializovaného televizního magazínu. Základní informace o obsahu tohoto dílu: Vstup člověka do vesmíru, umělé družice, závody v dobývání kosmu.


  

Havárie černobylské jaderné elektrárny v dubnu roku 1986. Základní informace. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.jcmf.cz

Příruční knihovna Jednoty. Fullexty článků publikovaných v odborných publikacích. Historie optiky v českých zemích; Historie vědy; Historie technologie. Česky.

  www.cvut.cz

Učitelské stránky dr. Martiny Bečvářové z Českého vysokého učení technického. Historie matematiky (linerární algebra, česká matematika, matematika na našem území v 19. století), dějiny matematiky na FD ČVUT, mezinárodní konference historie matematiky, historie technického školství, příklady z algebry apod. Curicullum Vitae dr. Bečvářové.

  www.astrohk.cz

Sekce stránek Hvězdárny a planetária Hradec Králové; online katalog slunečních hodin. Evidence slunečních hodin, fotografie, komparace vybraných číselníků, informace o projektu, novinky, statistiky, odborné články, bibliografie, vybídka k dalšímu doplňování katalogu. Česky, anglicky, německy, francouzsky, polsky.