Historie na internetu
  

abcHistory.czUmění › Malířství

Dějiny malířství


Malířství je jednou z hlavních částí výtvarného umění

V malířství je barvivo nanášeno na povrch jakým je například papír, malířské plátno nebo zeď. Člověku zabývajícímu se touto činností se říká malíř.
www.ceskatelevize.cz

  Sekce oficiálních internetových stránek České televize. Internetové vysílání ČT. Digitální archiv specializovaného televizního magazínu. Základní informace o obsahu tohoto dílu: V. Hollar (v Británii známý jako Wenceslaus či Wenzel Hollar Bohemus) (1607–1677) byl český barokní rytec a kreslíř.


  www.imagesonline.bl.uk

Internetová prezentace obrazů, ilustrací, rukopisů a souvisejících uměleckých děl Britské knihovny. Obsáhlá databáze fotografických reprodukcí, snadné možnosti vyhledávání. Badatelská pomůcka; možnost online nákupu reprodukcí. Anglicky.

  www.sorela.cz

Privátní výzkumný projekt zaměřený na literaturu a kulturu československého socialistického realismu. Studie, fotografie zaměřené na poezii, beletrii, film a další složky umění v letech lidově-demokratického a socialistického Československa. Socialistický realismus a umění v Československu. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.muzeum-km.cz

Oficiální stránky muzea pro oblast Kroměříž / Kroměřížsko. Základní informace, aktuality, kalendář akcí, odborná knihovna, publikační činnost. Max Švabinský - Památník; zámek Chropyně; Rymice - lidové stavby; Expozice Příroda a člověk (archeologie, příroda); Marie von Ebner-Eschenbach - hrobka; Větrný mlýn (Velké Těšany, Bořenovice). Česky.

  www.muzeum-cv.net

Oficiální stránky muzea. Základní informace o muzeu, expozice v prostorách radnice: gotika severozápadních Čech (plastiky a oltářní malby), historická lékárna (nábytek a vybavení lékárny z kláštera alžbětinek v Kadani), zbrojnice, Fialův pohyblivý betlém s chomutovskými reáliemi, lapidárium (kamenné artefakty s vůní léčivek); expozice v prostorách gymnázia: minerály a horniny Krušných hor, archeologie, vlastivědná výstava řemesel, lidových zvyků a kultury; hvězdárenská věž. Kalednář akcí; publikační a výzkumná činnost. Česky.

  www.peintureantique.net

Oficiální stránky společnosti založené v roce 1989 v Kölnu, v Německu, skupinou vědců a učenců z různých zemí. Jejím cílem je seznamovat s výzkumy z vědy a techniky, a to v oblasti starověkých nástěnných maleb a zároveň chce podporovat spolupráci mezi výzkumnými techniky a institucemi. Informace o společnosti, konané mítinky, aktuální informace. Anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky.

  ww.incheba.cz

Sekce stránek společnosti INCHEBA PRAHA spol. s r.o., která je nájemcem Výstaviště v Praze-Holešovicích (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučíka). Obraz znázorňuje poslední fázi bitvy u Lipan v roce 1434, vytvořil Luděk Marold u příležitosti výstavy architektury a inženýrství v roce 1898. je největším obrazem o dějinné události, který kdy v Čechách vznikl. Obraz bitvy, v níž bratrská vojska vedená Prokopem Holým podlehla vojskům Jednoty panské, byl od svého počátku vyhledávanou kuriozitou metropole. Základní informace, orientační plánek Výstaviště.