Historie na internetu
  

abcHistory.czZahraniční teritoria mimo Česko › Dějiny zemí Jihovýchodní Asie

Dějiny zemí Jihovýchodní Asie

www.ceskatelevize.cz

  Sekce oficiálních internetových stránek České televize. Internetové vysílání ČT. Digitální archiv specializovaného televizního magazínu. Základní informace o obsahu tohoto dílu: Pol Pot (1925–1998) byl vůdce Rudých Khmerů (komunistická strana Kambodže) a premiérem Kambodže (1976–1979). Během jeho vlády byly zabity více než 2 miliony Kambodžanů. Pol Pot se řadí vedle Adolfa Hitlera a Josefa Stalina k nejkrutějším diktátorům 20. století.


  www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Nagasaki a Hirošima - atomový útok; Stalinismus; Válka o Falklandy 1982; Kambodža; Zahraniční politika USA; Válka v koloniích a na moři 1914-1917; Chruščov; H. A. Kissinger - Umění diplomacie; Japonsko; NASA. Česky.

  www.asi.nic.in

Oficiální stránky institutu pro péči o kulturní dědictví Indie. Základní informace o společnosti, hlavní úkoly a cíle. Přehled indických památek. Nabídka publikací. Anglicky.

  www.autoriteapsara.org

Oficiální stránky Úřadu pro ochranu a správu Angkoru a oblasti Siem Reap, jehož úkolem je spravovat, podporovat a zkoumat kulturní dědictví Khmerů. Informace o APSARA, historie a organizace, přehled právních dokumentů, informační publikace, informace o zeměpisném informační systému GIS, projekty APSARA, sekce věnované demografii a rozvoji, památkám a archeologii, turismu, urbanizaci a životnímu prostředí. Anglicky, francouzsky.

  www.karansingh.com

Oficiální stránky indického muzea, které se nachází v malebném prostředí Himalájí a je typickým představitelem tamní královské majestátnosti a velkoleposti. Propaguje indické umění ve spojitosti s ostatním současným světovým uměním. K dispozici množství knih a obrazů, které přitahují milovníky umění a historiky z celého světa. Aktivity muzea, galerie, informace o muzeu, vzdělávací programy. Anglicky.

  www.khmerstudies.org

Oficiální stránky střediska v Kambodži, založeného v roce 1999, které je mezinárodní, neziskovou a nevládní organizací, založené asociací univerzit a organizacemi, které jsou horlivě zapojeny do studií, výuky a výzkumu civilizace Khmer a kultur z oblasti Mekongu. Informace o CKS, knihovnické služby a online katalog, program pro juniory a seniory, publikační činnost v této oblasti, přehled událostí, konferencí a mítinků, možnost podpory CKS. Anglicky.