Historie na internetu
  


Dějiny Finska


Finsko, Laponsko, Alandy

Finsko je severská země v severovýchodní Evropě. Finsko je zemí tisíců jezer a ostrovů, necelých 10 % jeho plochy pokrývají jezera.
  www.ceskatelevize.cz

  Sekce oficiálních internetových stránek České televize. Internetové vysílání ČT. Digitální archiv specializovaného televizního magazínu. Základní informace o obsahu tohoto dílu: Juho Paasikivi a Urho Kekkonen – Významné osobnosti finských dějin. Česky.

  www.finland.fi

Historie Finska - Rubrika oficiálního informačního portálu. Finsko a druhá světová válka; Finsko a Rusko, respektive SSSR; historická místa Finska; historie finské urbanistiky; historické mapy a dokumenty. Přes menu lze zároveň získat další informace: Aktuality; fakta o Finsku; statistiky a související údaje; politika a společnost; ekonomika; zahraniční politika; média; vzdělávání a výzkum; lidé a práce; umění a zábava; příroda a životní prostředí; cestování. Anglicky, německy, francouzsky, španělsky, rusky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.alvaraalto.fi

Oficiální stránky finského muzea nesoucí jméno finského architekta, stavitele a pozdějšího prezidenta Finské akademie, Alvara Aaltea. Na úvodní stránce aktuální akce a informace o muzeu, přidružených organizací. K dispozici dále životopis Alvara Aalty, sbírky a sekce věnovaná výzkumu. Kontakty, otevírací hodiny, vstupné, výstavy, semináře, knihovna. Anglicky, finsky.