Historie na internetu
  


Dějiny Číny


Dějiny státních útvarů na území Číny

Prostor ovládaný čínskými impérii bez ohledu na to, šlo-li o etnicky čínské dynastie, nebo nikoli. Od roku 1949, kdy skončila čínská občanská válka, existují dva státy, které si slovo „Čína“ doly do svého názvu: Čínská lidová republika a Čínská republika (dnes známá jako Tchaj-wan).


  www.nanking-massacre.com

Specializovaný internetový projekt věnovaný jednomu z nejkrvavějších masakrů druhé světové války, při němž japonská armáda zmasakrovala civilní čínské obyvatelstvo města Nanking. Japonská invaze do Číny, historie masakru, podrobnosti, fotografie. Anglicky.

  www.unitedhumanrights.org

Sekce oficiálních stránek United Human Rights Council. V prosinci roku 1937 japonská armáda vpochodovala do čínského hlavního města Nanking a rozpoutala masakr, který stál podle odhadů život 300.000 až 600.000 civilistů. Šestitýdenní masakr plný krutostí, znásilňování a veřejných poprav je považován za jednu z nejkrutějších událostí druhé světové války. Anglicky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.bjchp.org

Oficiální stránky CHP v Číně, neziskové organizace založené roku 1998. Jejím cílem je seznamovat s národní minulostí a chránit kulturní dědictví a národní bohatství, které je v Číně velmi bohaté. Základní informace o CHP a jeho činnosti, cíle CHP, projekty, pojednání a aktuální články o kulturním dědictví, možnosti podpory CHP. Anglicky, čínsky.