Historie na internetu
  

abcHistory.czZahraniční teritoria mimo Česko › Historie Blízkého Východu

Historie Blízkého Východu

cover knihy

Afghánistán na začátku devadesátých let. Sovětská armáda odešla, stáhli se i Američané. Tálibán se bude prosazovat až za další dva roky. Země se ocitla ve válečném mezičase. Probíhá nevyhlášená občanská válka, při níž slabá levicová vláda svádí boje s různými frakcemi nacionálně nebo nábožensky motivovaných mudžahedínů. Další informace najdete na webu Persie.cz.

Nová kniha Země bílých holubicAfghánistán na vlastní kůži, zprostředkovává jedinečné vyprávění o cestě po sugestivní zemi v sugestivních časech.


  ddc.aub.edu.lb

Sekce oficiálních stránek Univerzity, věnující se muzeu. Bylo založené roku 1868 a je třetím nejstarším muzeem na Blízkém východu. Zahrnuje rozsáhlou sbírku artefaktů z Libanonu a sousedních zemí, sledující postupný pokrok na Blízkém východu, a to od nejrannější doby kamenné až k islámské době. K dispozici aktivity muzea, speciální sbírky, obchod, práce v poli, informace o publikacích. Anglicky.

  www.apaa.info

Oficiální stránky APAA, neziskové organizace, která byla založena v prosinci 2002 v USA ve státě Kalifornia. Cílem APAA je zajistit propagaci afghánského a kulturního dědictví, poznatky začlenit do výuky na školách jak mezinárodně, tak i v Afghánistánu a multikulturních společnostech. Na hlavní stránce aktuality. Dále informace o APAA, vzdělávací programy, sekce věnovaná afghánským sirotkům, projekty a iniciativy APAA, informace o možnosti sponzorství. Další sekce se věnují sponzorům a spřáteleným organizacím APAA, jako je např. UNESCO, Afghánská ambasáda, Světový archeologický kongres, Asijské muzeum umění v San Franciscu apod. Anglicky.

  www.libri.cz

Elektronická verze stejnojmenné knihy z cyklu KDO BYL KDO, vydané nakladatelstvím Libri. Obsáhlá encyklopedie a bibliografický slovník. Česky. Summary v angličtině a němčině.