Historie na internetu
  

Rešerše: abcHistory.cz › Archivy

ARCHIVNÍ INSTITUCE (ARCHIVY)Karlovarský (KA) Ústecký (US) Liberecký (LI) Středočeský (ST) Praha (PR) Plzeňský (PL) Královéhradecký (KR) Jihočeský (JC) Pardubický (PA) Vysočina (VY) Jihomoravský (JM) Olomoucký (OL) Moravskoslezský (MO) Zlínský (ZL)Česká republika – Archivní instituce v regionech / Archives Czech Republic – Regions


›› Jihočeský (JČ) / Southern Bohemian
›› Jihomoravský (JM) / Southern Moravian
›› Karlovarský (KA) / Karlovy Vary
›› Královéhradecký (KR) / Hradec Kralove
›› Liberecký (LI) / Liberec
›› Moravskoslezský (MO) / Moravian-Silesian
›› Olomoucký (OL) / Olomouc
›› Pardubický (PA) / Pardubice
›› Plzeňský (PL) / Pilsen
›› Hlavní město Praha (PR) / The Capital City of Prague
›› Středočeský (ST) / Central Bohemia
›› Ústecký (US) / Usti nad Labem
›› Vysočina (VY) / Vysocina
›› Zlínský (ZL) / ZlinArchivy v zahraničí / Archives in Foreign Countries


›› Afrika / Africa
›› Anglie, Skotsko, Británie / England, Scotland, Great Britain
›› Evropa / Europe
›› Maďarsko / Hungary
›› Slovensko / Slovakia
›› USA


Stránky nadregionálního charakteru / General links


jindrich.wz.cz

Sekce osobních archivářských stránek (Jindřich Marek). Osobnosti české; Osobnosti zahraniční; Edice; Archivy, archivní školství; Bibliografie (archivní časopisy aj.); Výtahy z přednášek (Základy archivnictví; Nauka o pramenech). Česky.

www.badatelna.cz

Sekce stránek ministerstva vnitra České republiky (MVČR) do jehož resortu ze zákona spadá péče o důležité archiválie. Aktuality, intuitivní vyhledávání, základní informace co lze v databázi nalézt, návod jak hledat, základní archivní termíny, tématické evidence, archivní pomůcky, informace o názvech archivních fondů a sbírek, občan v archivu, Data ve formátu *.xml ke stažení. Odkazy na související internetové stránky. K vyhledávání ve forndech podléhajících gesci ministerstva vnitra viz také www.mvcr.cz.

www.mvcr.cz

Sekce stránek Ministerstva vnitra. Prezentace Odboru archivní správy a spisové služby, který vykonává gesci Ministerstva vnitra v oblasti archivnictví a spisové služby. Základní informace o účelu Odboru, přehled publikací. Přes menu je možné vstoupit do dalších částí webu MVCR. Česky.

www.mravenec.cz

Soukromé stránky studenta VŠ (Jindřich Kačer), jejichž účelem je poskytnout případným dalším zájemcům poznámky z učiva vysokých škol pro oblast historie a filozofie. Moderní historiografie; Dějiny dějepisectví; prof. Macůrek - Medailonek; Lánové rejstříky; Linea Recta; Statistiky obyvatelstva; Státy v Evropě podle rozlohy; Úvod do studia dějepisu; Kajetán Nádherný (o jednom z prvních archivářů). Česky.

database.aipberoun.cz

Soupis sfragistického materiálu uloženého v archivech České republiky (pečeti, pečetidla apod.). katalog vzniká průběžným pořizováním celostátního soupisu (katalogizace) sfragistického materiálu uloženého v archivech České republiky. Sepisování započalo v roce 1997. Vlastníkem databáze je odbor archivní správy Ministerstva vnitra. Česky.Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku